
Producent
Cena
Nowość
Sztuka chrześcijańska
Dwanaście słów. Owoce Ducha Świętego - ks. Jan Twardowski

Miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć i łaskawość, uprzejmość, wspaniałomyślność, opanowanie…
Wielu widzi w nich cechy dobrego człowieka. Cechy ze wszech miar pożądane. Święty Paweł natomiast twierdzi, że to owoce obecności i działania Ducha Świętego w nas. W Liście do Galatów znajdziemy ich dziewięć. Tradycja – za łacińską Wulgatą – wymienia dwanaście.
Dwanaście słów. Niektóre ważne i poważnie, inne mogą wydawać się nieco nieżyciowe.
Czym są owoce Ducha Świętego? Jak je rozumieć, jak w sobie rozwijać?
Poszukajmy odpowiedzi w zawsze głębokich myślach księdza Jana Twardowskiego.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Ikony - Luba Ristujczina

Znakomite kompendium wiedzy o ikonach!
Czym jest ikona? W potocznym rozumieniu świętym obrazem, czczonym w Kościele prawosławnym. Jednakże dla samych wyznawców ikona jest czymś więcej niż tylko obrazem.
Dla nich ikona jest ściśle związana z obecnością Boga. Już w 692 roku sobór ekumeniczny w Konstantynopolu poparł ideę przedstawiania Boga i osób boskich w postaci ikon. Na soborze ogłoszono także dogmat o czci ikon.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Matka Miłosierdzia w ikonach - s. Marie-Paul Farran

Pragnę, aby Twoja ikona, Matko Boga, nieustannie odbijała się w zwierciadle duszy, oraz aby zachowała ja w czystości aż do końca wieków. Podnieś tych, którzy są przyciśnięci do ziemi i daj nadzieję tym, którzy czczą i naśladują wieczny wzorzec piękna [Pseud-Dionizy Aeropagita]
Przepięknie wydana pozycja prezentowa, zawierająca 31 rozważań o Matce Bożej znakomitych autorów chrześcijańskich, ilustrowanych ikonami s. Marie-Paul Farran, benedyktynki z klasztoru na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Każde rozważanie uzupełnione jest odpowiednim fragmentem z Pisma Świętego oraz modlitwą do Matki Bożej.
Byłem Ci wierny - ks. Jan TWARDOWSKI (książka z płytą CD)

Wiersze najbardziej popularnego polskiego księdza-poety to swoisty pamiętnik autora, ale i forma rozmowy z kimś bliskim o sprawach ważnych.
Do tomiku z wierszami księdza Jana dołączona jest płyta z archiwalnymi nagraniami wierszy w interpretacji samego ks. Twardowskiego oraz Mistrza Mowy Polskiej Krzysztofa Kolbergera.
Twój Bóg zakochany - ks. Jan TWARDOWSKI (książka z płytą CD)

Wiersze najbardziej popularnego polskiego księdza-poety to swoisty pamiętnik autora, ale i forma rozmowy z kimś bliskim o sprawach ważnych.
Do tomiku z wierszami księdza Jana dołączona jest płyta z archiwalnymi nagraniami wierszy w interpretacji samego ks. Twardowskiego oraz Mistrza Mowy Polskiej Krzysztofa Kolbergera.
Bogu się mówi - TAK - ks. Jan Twardowski (książka z płytą CD)

Wiersze zebrane w tomie Bogu się mówi – TAK traktują o różnych stanach i nastrojach człowieka, nie zawsze łatwych i radosnych. Jan Twardowski, ksiądz, poeta, a przy tym znakomity psycholog, słowami wierszy próbował odnaleźć i wskazać sens tego, co trudne.
Do dziś prowadzi czytelników od smutku do uśmiechu, od zagubienia do odnalezienia siebie i sensu życia, od niewiary do wiary. Wiary, która jest zaufaniem Bogu.
Symbole chrzescijańskie - Donat de Chapeaurouge

Świeca, krzyż, ryba, winny krzew, spojrzenie w niebo, składanie rąk - symbole niegdyś czytelne i oczywiste, dziś zagubiły swoje znaczenie. Dlatego wiele interpretacji może nas zaskoczyć, gdy poznamy pierwotne znaczenie danego symbolu.
MUZA CHRZEŚCIJAŃSKA. Poezja grecka od II do XV wieku - ks. Marek Starowieyski

Muza chrześcijańska prezentuje zbiór greckiej poezji patrystycznej, wczesnobizantyjskiej oraz późniejszej. Wybrane utwory to przede wszystkim modlitwy, homilie i hymny liturgiczne, zarówno ortodoksyjne, jak i heretyckie. Nawiązują do tekstów biblijnych, klasycznej literatury greckiej bądź wykorzystują barwny język gnozy.
Wysyłka w: do 3 dni roboczych
Biblia. Nowy Testament. Ilustrowany mozaikami z bazyliki św. Marka w Wenecji

Biblia. Nowy Testament. Ilustrowany mozaikami z bazyliki św. Marka w Wenecji zawiera w polskiej edycji tekst Nowego Testamentu, przytoczony za V wydaniem Biblii Tysiąclecia (Pallottinum, Poznań 2003). Towarzyszą jej objaśnienia do Ewangelii, Dziejów Apostolskich, Listów i Apokalipsy św. Jana, a także opisy prezentowanych obrazów.
Wysyłka w: do 3 dni roboczych
Biblia w historiach i obrazach - Martina Degl’Innocenti; Stella Marinone

Biblia to nie tylko najsłynniejsza księga świata, ale również jedno z najczęściej ilustrowanych dzieł, które od wieków z wielką siłą oddziałuje na wyobraźnię artystów. Prezentowany tom zawiera reprodukcje obrazów największych mistrzów, takich jak np.: Buonarroti, Van Gogh, Chagall, da Vinci, Caravaggio. Czytelnik odnajdzie tu historię Biblii oraz opowieści poświęcone najważniejszym postaciom i wydarzeniom z kart Pisma Świętego. Wątki przedstawiane są zgodnie z porządkiem ksiąg, które składają się na Stary i Nowy Testament: od Księgi Rodzaju po Apokalipsę. Śledząc biblijne dzieje od stworzenia świata do Zmartwychwstania, czytelnik zatapia się w pasjonującą wędrówkę w poszukiwaniu korzeni naszej kultury.
Cierpliwość Boga

Cierpliwość Boga jest – po tomach Uczę się chodzić, Gwiazdy w filiżance, Zupełnie inaczej, Wstęp wolny, Ziemia niebieska, Dotyk źrenicy, Śmiech i płacz oraz Błękit – dziewiątym zbiorem poetyckim autora - ks. Jerzego Szymika.
Czułość, siła i drżenie

To dziesiąty tom poetycki księdza Jerzego Szymika, poety teologa.
Jest to książka niezwykła: głęboko osobista i przejmująca, w niepowtarzalny sposób łącząca lirykę i świadectwo.
Ewangelia w obrazach

Ten przepiękny album to opowieść o narodzeniu, życiu, męce, śmierci, zmartwychwstaniu i niebieskiej chwale Chrystusa. Opowieść szczególna, bo osnuta na wybitnych dziełach sztuki malarskiej. Wspaniałe płótna nie tylko słynnych artystów, ale także tych „pomniejszych”, których prace wyróżniają się oryginalnością i pięknem, podążają za ewangeliczną narracją i ukazują ją w obrazach różnych epok, technik i stylów. Od fresków z wczesnego średniowiecza przez bizantyjskie akcenty Duccia di Buoninsegna, elegancję scen Giotta, burzliwe wizje El Greca, równowagę kompozycji malarstwa włoskiego renesansu czy perspektywy „ekspresjonistyczne” i groteskowe Hieronymusa Boscha i Matthiasa Grünewalda po akademicką stateczność twórców XIX w.
Franciszek i jego świat w malarstwie Giotta - Engelbert Grau OFM ...

Z szóstki dzieci Giotta dwoje najstarszych miało na imiona Franciszek i Klara. Ten fakt pokazuje, jak silna relacja duchowa i artystyczna wiązała postać biedaczyny z Asyżu z jednym z najwybitniejszych malarzy włoskiego średniowiecza.
Album nie tylko prezentuje wszystkie najważniejsze prace Giotta namalowane we Włoszech, reprodukowane tu w olśniewającej jakości. Jego ogromną zaletą są przystępnie napisane przez wybitnych specjalistów eseje, przypominające nam nie tylko biografię św. Franciszka, ale i rysujące dynamiczny proces rozwoju zakonu i przemian w Kościele owych czasów, relacji zakonu ze stolicą Piotrową, związków z mecenasami należącymi do najwyższych warstw społecznych czy ówczesne spory teologiczne.
Sercem albumu pozostają jednak reprodukcje, warte długich godzin medytacji.
Wysyłka w: od 3 do 5 dni roboczych
Hildegarda z Bingen Teologia muzyki - Błażej Matusiak OP

Książka omawia poglądy św. Hildegardy z Bingen na temat znaczenia śpiewu w życiu chrześcijan, wpływu muzyki na duszę człowieka, alegorycznego sensu śpiewu, odczytywanego jako droga duchowa człowieka po wygnaniu z raju, wreszcie roli muzyki w stwórczym zamyśle Boga i w dziele zbawienia. Św. Hildegarda z Bingen Doktor Kościoła (1098–1179), była wizjonerką, której twórczość pisarska i poetycko-muzyczna stała się w ostatnich dziesięcioleciach fascynującym obiektem badań. Książka uzupełniona jest o kilka listów benedyktynki.
Mała cisza - Michał Płoski, fot. Stanisław Zbigniew Kamieński

Teksty piszę zwykle w leśnej chatce. Są w nich wspomnienia, refleksje, opisy malowanych ikon, także otaczającej mnie przyrody. Próbowałem zapisać tak ważną tutaj ciszę, jeśli ciszę można zapisać. Może lepiej udało się to Zbyszkowi w jego fotografiach. Ukazują one przemijanie i trwanie, czas znaczony porami roku. (Michał Płoski)
Michał Płoski – z wykształcenia prawnik, pracował jako bibliotekarz, internowany w stanie wojennym; od 1988 r. maluje ikony; autor książek „Notatki z pustelni” i „Suche liście”; publikuje m.in. w „Więzi”.
Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej

Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej wykracza swoją zawartością poza tradycyjne wydawnictwa tego typu: oprócz haseł poświęconych ikonografii oraz objaśnieniom terminów z zakresu architektury, sztuk plastycznych i rzemiosła artystycznego zawiera również syntetyczne omówienia sztuki różnych epok, kontynentów i miast, dziedzictwa artystycznego tych wspólnot zakonnych i zgromadzeń, które poprzez swoją działalność odcisnęły znaczące piętno na rozwoju sztuki i architektury nie tylko europejskiej, a także hasła dotyczące bardziej szczegółowych, a niezwykle ważnych zagadnień, jak np. proces kształtowania się bazyliki chrześcijańskiej, sztuka reformy katolickiej i protestanckiej, początki i rozwój paleografii oraz archeologii chrześcijańskiej czy problemy związane z konserwacją i przystosowaniem liturgicznym świątyń.
Wysyłka w: do 3 dni roboczych
Różaniec w ikonach - s. Marie-Paul Farran

Rozważając tajemnice różańcowe, nie angażujemy tylko umysłu czy warg! W tej refleksji uczestniczyć muszą także nasze serca i nasze oczy. Tylko wówczas zostaniemy poprowadzeni w głąb tajemnicy, wejdziemy w bezpośredni kontakt z tym Bogiem, który czyni każdego z nas żywą ikoną swojej miłości. s. Marie-Paul Farran [ze Wstępu]
Siostra. Wiersze o Edycie Stein - ks. Henryk Romanik

Losy tej kobiety stały się w naszym pokoleniu fascynującym przykładem ludzkiego poszukiwania i bycia poszukiwanym. Zanim "panna doktor" wyszeptała pewnego świtu: To jest prawda, przeszła długą drogę zaglądania za zasłony zjawisk tego świata. Kiedy jako siostra karmelitanka za kratą wagonu w drodze do Auschwitz recytowała ostatnie psalmy swego życia, wiedziała już o cenie swojego wyboru... Dzisiaj próbujemy razem z nią rachować ziarna prawdy o sobie, o naszym wieku, o bycie nieskończonym i wiecznym, dodajemy też tajemniczy znak: a Cruce. Powoli zbliżamy się do jedności, do Jedynego. ks. Henryk Romanik
Sztuka ikony. Teologia piękna - Paul Evdokimov

Znany teolog prawosławny omawia temat w dwu częściach. Najpierw zwraca uwagę na teologiczne aspekty piękna, a więc na piękno jako rzeczywistość, która ma swoje źródło w Bogu i mówi o Bogu. Następnie pokazuje, w jaki sposób piękno wyraża się i przyjmuje konkretne formy w prawosławnej ikonie.
SZUKAJ JEGO OBLICZA. O obrazach Boga niewidzialnego - o. Michał Legan OSPPE

Autor ukazuje głębię i bogactwo ich treści, pomaga odczytywać ukryte znaczenia i wskazuje na możliwe, często na pierwszy rzut oka zaskakujące, skojarzenia. Nie jest to praca z dziedziny historii sztuki czy filmoznawstwa, ale raczej inspiracja do kontemplacji genialnych dzieł w perspektywie żywej wiary. Wśród nich znalazł się m.in. ulubiony film papieża Franciszka, Uczta Babette, przywoływany przez niego w kontekście wyboru na biskupa Rzymu obraz Powołanie św. Mateusza Caravaggia, a także filmy Andrieja Tarnowskiego, Ingmara Bergmana i Krzysztofa Kieślowskiego, obrazy Rafaela, Rembrandta, Andrieja Rublowa, Francisco de Zurbarána, Matthiasa Grünewalda, Hansa Holbeina, Vilhelma Hammershøia i Leona Bonnata.
Świat ikony - Irina Jazykowa

Książka skierowana do wszystkich, których interesuje dziedzictwo ikonograficzne chrześcijańskiego Wschodu. Autorka stawia sobie za zadanie oddzielenie w malarstwie religijnym Kościoła prawosławnego tego, co jest nośnikiem teologii i Dobrej Nowiny, od tego, co jest mierna dekoracją.









