DVD Ewangelizacja 'od dołu' - Z biskupem Grzegorzem Rysiem rozmawia Krzysztof Wons SDS





Opis
„Kerygmat jest czymś pierwszym (…) zawsze pierwszy, zawsze fundamentalny, zawsze podstawowy. Myśmy to zostawili (…) Nie mówimy o tym, co to znaczy, że Jezus Chrystus umarł i zmartwychwstał (…)
Orędzie chrześcijańskie redukujemy do przepowiadania moralności, ale właśnie takiej: masz zrobić to, to, to. Tego nie wolno, nie wolno, nie wolno. Nie ma ani pytania o to, dlaczego, ani nie ma pytania skąd wziąć do tego siły. Jeśli się nie głosi ludziom Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał, wyzwala nas od grzechu, to mówienie o moralności, jest czymś kompletnie bez sensu. To jest właśnie, jakby budować dach, nie postawiwszy niczego wcześniej. Nie ma fundamentu, ani ścian, nic nie ma, a my się bawimy w gonty na dachu”.
(bp Grzegorz Ryś, fragmenty rozmowy)
Całkowity czas: 30 min.
Ilość płyt: 1
Format: DVD
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)






![Największy z cudów - film religijny na DVD [SLIM]](/environment/cache/images/300_300_productGfx_8e18ed591bd3cbd0feb22eb954a02bfd.jpg)
