Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - kwiecień 2016 nr 4 (44)

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 44 - kwiecień 2016

Przewodnim tematem numeru jest problem chciwości. 

 

Skutkiem nieumiarkowanego przyswajania dóbr jest krótkotrwała radość i chęć jeszcze większego posiadania. I ta spirala nie ma końca – wskazuje Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do kwietniowego numeru.

 

W moim życiu ciągle pojawiały się kłamstwa. Na studiach urosły one do niewyobrażalnych ilości. Rodzice w ogóle nie zdawali sobie sprawy z tego, co robię. Okłamywałem również moją dziewczynę. Nie okazywałem jej szacunku, traktowałem ją przedmiotowo – wyznaje w swoim świadectwie Mateusz. I dodaje: W dużym stopniu zależało mi na seksie.

 

O. Władysław Kozioł OMI, egzorcysta w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, w wywiadzie dla naszego miesięcznika stwierdza: Jest bardzo niepokojące, że coraz więcej młodych ludzi potrzebuje posługi egzorcysty. Myślę, że jest to jakiś znak naszych czasów. Młodzież coraz bardziej kreuje się na „światłą, postępową i nowoczesną”. Jednocześnie ta sama młodzież ulega różnorodnym wpływom i pokusom, lansowanym przez świat współczesny. A skutki tego są opłakane. Młodzi ludzie padają ofiarą różnorodnych zniewoleń i tracą wolność.

 

Ludzie, którzy popadają w spiralę długów, zaczynają od banku. Bank oferuje im podwyższenie zaciągniętego kredytu. Ktoś, kto bierze kredyt, jest w sidłach całego systemu. Poprzez działania marketingowe są mu proponowane następne pożyczki. To nie jest tak, że ludzie czują potrzebę zaciągnięcia kolejnej pożyczki. Dzwonią do nich przedstawiciele banków i oferują im kolejne promocje, kredyty. Bardzo często słyszę od starszych ludzi: „Braliśmy, bo dawali”. Te osoby nawet nie wychodziły z domu do banku, by zaciągnąć kredyt. Umowy były zawierane telefonicznie – ostrzega prawnik Marcin Śnieżek w kolejnym wywiadzie w kwietniowym numerze.

 

Ewagriusz z Pontu jako pierwszy stworzył kategorię ośmiu logismoi (namiętności, pragnień, demonów), które atakują naturę ludzką i wprowadzają ją w stan ciągłego konfliktu. Ich działanie jest szczególnie widoczne w życiu anachoretów, którzy udawali się na pustynię, by tam poprzez ascezę wspartą łaską Boga starać się na nowo przywrócić ową pierwotną harmonię w swoim człowieczeństwie. Tę ideę kontynuowano w naszej tradycji zachodniej w nauczaniu o grzechach głównych, nazywanych też wadami – wyjaśnia ks. dr hab. Krzysztof Guzowski w artykule „Demon chciwości”.

 

Grzegorz Fels w tekście „Anielskie proroctwo dla Polski” przytacza słowa anioła skierowane do Józefa Dąbrowskiego, a dotyczące przyszłości Polski: Anioł mówił: „Wy, Polacy, przez ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim. (…) Bóg wyleje na was wielkie łaski i dary, wzbudzi między wami ludzi świętych i mądrych, i wielkich mistrzów, którzy zajmą poczytne stanowisko na kuli ziemskiej; języka waszego będą się uczyć w uczelniach na całym świecie. (…) Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego papieża.

 

Dr Wincenty Łaszewski jest autorem przejmującego tekstu „Najpiękniejsza definicja nieba”. Przytacza w nim pytanie francuskiej mistyczki, Gabrieli Bossis, skierowane do Jezusa i odnoszące się do tego, co nastąpi po śmierci: A potem, co będzie? Jezus podaje wówczas Gabrieli najpiękniejszą definicję nieba. Odpowiada jej: To będę Ja. To będę zawsze Ja. Dr Łaszewski przytacza kolejne słowa Jezusa: Niebo leży „na drugim brzegu” – mówi Jezus. Trzeba przejść stąd tam. Tłumaczy: „Przejście nie jest długie: to opuszczenie świata ziemskiego, aby wejść w tamten świat. To prawdziwe narodziny: to narodzenie się dla Życia, które nie skończy się nigdy. Tym Życiem jestem „Ja”.

 

Z kolei w tekście „Ezoteryczny świat doktora Junga” Grzegorz Górny wskazuje: Atmosfera panująca w domu sprawiała, że chłopcu ojciec kojarzył mu się z nudnym, zimnym protestantyzmem, kładącym nacisk na przestrzeganie prawa, zaś matka z pociągającym, tajemniczym i budzącym dreszcz grozy okultyzmem, rzucającym wyzwanie bezdusznemu prawu reprezentowanemu przez ojca. W przypadku Junga przekraczanie granic i łamanie tabu miało dwojaki charakter: spirytyzmu (wywoływanie duchów) oraz kazirodztwa (romans z kuzynką).

 

W kwietniowym numerze można także przeczytać wywiad z Marią Vadią, ewangelizatorką zaangażowaną w katolickiej Odnowie Charyzmatycznej w archidiecezji Miami. Maria podkreśla: Widziałam wiele cudów, jakie zdarzały się podczas oddawania Bogu chwały. Bóg w nadprzyrodzony sposób dotykał ludzi, którzy natychmiast byli uzdrawiani. (…) Takie rzeczy widzieliśmy także w Polsce. Pewnego razu mieliśmy szkołę proroczą. Za każdym razem, gdy Bóg przychodził w chwale i uwielbieniu, wiele osób było uzdrawianych. Wiem o co najmniej 7 przypadkach uzdrowień z raka. Lekarze przesyłali nawet listy, w których podkreślali niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia charakter tych uzdrowień.

 

 

 

Ponadto w numerze m.in. o bł. Konstancji, Aubrey Gates, która żyła 49 minut, Wilnie – mieście miłosierdzia, a także o tym, że fizyka kwantowa nie uzasadnia homeopatii.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Naklejki chrześcijańskie zestaw 10 sztuk mix różne wzory
Naklejki chrześcijańskie zestaw 10 sztuk mix różne wzory

4,90 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 3,00 zł
szt.
Terminarz - agenda biblijna na 2024 rok ze św. Janem Pawłem II
Terminarz - agenda biblijna na 2024 rok ze św. Janem Pawłem II

26,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 29,99 zł
szt.
Nie tylko spowiedź. Nadzwyczajne drogi odpuszczania grzechów - ks. Marcin Cholewa, ks. Marek Gilski
Nie tylko spowiedź. Nadzwyczajne drogi odpuszczania grzechów - ks. Marcin Cholewa, ks. Marek Gilski

27,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Zachować ufność. Jak sobie radzić w trudnych chwilach na podstawie ośmiu historii biblijnych - Olivier Belleil
Zachować ufność. Jak sobie radzić w trudnych chwilach na podstawie ośmiu historii biblijnych - Olivier Belleil

12,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Promocje
Uwolnienie serca. Powrót starszego brata - Neal Lozano
Uwolnienie serca. Powrót starszego brata - Neal Lozano

12,50 zł

Cena regularna: 15,00 zł

Najniższa cena: 15,00 zł
szt.
Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne  - ks. Józef Tischner
Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne - ks. Józef Tischner

31,90 zł

Cena regularna: 36,90 zł

Najniższa cena: 36,90 zł
szt.
Modlitwa Jabesa. Klucz do życia pełnego błogosławieństw - Bruce Wilkinson
Modlitwa Jabesa. Klucz do życia pełnego błogosławieństw - Bruce Wilkinson

10,90 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
Bogactwo modlitwy różańcowej. Rozważania tajemnic różańca
Bogactwo modlitwy różańcowej. Rozważania tajemnic różańca

10,90 zł

Cena regularna: 14,90 zł

Najniższa cena: 14,00 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl