Nowenna pompejańska oraz nabożeństwo do Matki Bożej z Pompejów. Modlitewnik z czerwonym różańcem gratis!

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Książeczka "Nowenna pompejańska oraz nabożeństwo do Matki Bożej z Pompejów" zawiera historię życia i nawrócenia bł. Bartłomieja Longo, budowniczego Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, opis łaskami słynącego nabożeństwa piętnastu sobót, tekst Supliki do Królowej Różańca świętego oraz dokładne wyjaśnienie ile trwa i jak odmawiać nowennę pompejańską. Zawarte w niej są także współczesne świadectwa otrzymanych łask.

W awersie łącznika różańca został umieszczony obraz Matki Bożej Pompejańskiej, a w rewersie – portret bł. Bartłomieja Longo. Dodano także harmonogram z odpowiednimi modlitwami na każdy z 54 dni nowenny pompejańskiej (do indywidualnego wykorzystania).

Do książeczki dołączono różaniec w kolorze czerwonym.

Początki nowenny pompejańskiej wiążą się z cudem, który dokonał się w 1884 roku. Młoda neapolitanka, Fortuna Agrelli, cierpiała na nieuleczalną chorobę, tak, że lekarze nie dawali jej już żadnej nadziei. 16 lutego chora rozpoczęła nowennę różańcową w intencji swojego uzdrowienia. 3 marca Fortuna miała objawienie: ukazała jej się Matka Boża, siedząca na tronie z różańcem w dłoni. Zachwycona kobieta zwróciła się do niej jako do Królowej Różańca, prosząc o uzdrowienie. Maryja odparła, że nie może jej odmówić, skoro ona wzywa ją imieniem tak bliskim jej sercu. Powiedziała jednak, że Fortuna musi odprawić jeszcze trzy nowenny różańcowe. Dziewczyna uczyniła to, co nakazała jej Matka Boża i rzeczywiście została uzdrowiona. Wtedy Maryja ukazała jej się po raz drugi i powiedziała: „Kto pragnie uzyskać ode mnie łaski, winien odprawić trzy nowenny różańcowe połączone z błaganiem i trzy nowenny dziękczynne”. Tak właśnie narodziła się nowenna pompejańska.

Fragment książeczki

Wśród wielu tekstów modlitewnych, które pozostawił po sobie bł. Bartłomiej Longo, jest również tzw. Nowenna błagalna, napisana w lipcu 1879 roku. Dotknięty durem brzusznym, Bartłomiej Longo napisał ją prosząc o łaskę w sytuacjach niezwykle trudnych, wręcz beznadziejnych.

Błogosławiony udawał się codziennie przed cudowny obraz Dziewicy Różańcowej, prosząc o natchnienie i wsparcie, o łaskę uzdrowienia. Pewnego dnia, widząc pogarszający się ciągle stan zdrowia, zabrał obraz Dziewicy z kaplicy i umieścił go w pokoju sypialnym. Zwrócił się z prośbą do św. Katarzyny ze Sieny, aby wypraszała dla niego potrzebne łaski u Najświętszej Dziewicy. Zaraz potem doznał natychmiastowego, cudownego uzdrowienia. Od tego czasu Maryja wypraszała u swojego Syna, Jezusa Chrystusa, potrzebne łaski tym wszystkim, którzy zwracali się do Niej, odprawiając Nowennę napisaną przez bł. Longo. Jak odmawia się tę Nowennę obejmującą 54 dni? Składa się ona z 15 dziesiątków różańca odmawianych codziennie przez 27 dni z prośbą o potrzebną łaskę, wypowiadaną na zakończenie części różańca:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Bezpośrednio po okresie zanoszonych próśb odmawia się 15 dziesiątków różańca przez kolejnych 27 dni, dziękując Bogu za otrzymaną łaskę, niezależnie od tego, czy Pan udzielił łaski czy nie. Po ukończeniu części różańca, odmawia się następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen

Dane techniczne

Format 120 x 160 mm
Ilość stron 64
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

9 lipca 2020

Nowenna pompejańska oraz nabożeństwo do Matki Bożej z Pompejów. Modlitewnik z czerwonym różańcem gratis! Każdy w swoim życiu powinien odmówić tą nowennę, doświadczyć łask z niej płynących, nieocenione przeżycie ! piękna nowenna która, rozpoczyna nowy etap w życiu. polecam każdemu !!

31 lipca 2020

Bardzo dobra pozycja przede wszystkim ze względu na fakt, że jasno i przystępnie opisane jest jak odmawiać nowennę pompejańską. Niby wszyscy wiedzą jak odmawiać różaniec, ale nowenna ze względu na fakt, że jest nieco bardziej rozbudowana ma nieco inną strukturę modlitwy.

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Biblia dla dziecka na Komunię Świętą
Biblia dla dziecka na Komunię Świętą

139,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
Świadku wiary, nadziei i miłości. Modlitwy do świętego Jana Pawła II
Świadku wiary, nadziei i miłości. Modlitwy do świętego Jana Pawła II

2,69 zł

Cena regularna: 3,95 zł

Najniższa cena: 3,95 zł
szt.
Pokora potrzebna od zaraz! - o. Hugo de Azevedo
Pokora potrzebna od zaraz! - o. Hugo de Azevedo

18,95 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 18,90 zł
szt.
Promocje
Bruzda - Św. Josemaría Escrivá
Bruzda - Św. Josemaría Escrivá

17,90 zł

Cena regularna: 20,00 zł

Najniższa cena: 20,00 zł
szt.
Asia Bibi. Nareszcie wolna! - Anne-Isabelle Tollet
Asia Bibi. Nareszcie wolna! - Anne-Isabelle Tollet

28,90 zł

Cena regularna: 32,90 zł

Najniższa cena: 32,90 zł
szt.
Obrazek Błogosławieństwo Domu do zawieszenia - Święta Rodzina DBD10
Obrazek Błogosławieństwo Domu do zawieszenia - Święta Rodzina DBD10

8,90 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Skarb ojcostwa - Piotr Wołochowicz
Skarb ojcostwa - Piotr Wołochowicz

20,90 zł

Cena regularna: 24,95 zł

Najniższa cena: 24,95 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl