Pismo Święte Nowy Testament przekład ekumeniczny

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 59,90 zł 59.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Pismo Święte Nowego Testamentu w nowym, oryginalnym tłumaczeniu ekumenicznym. W wydaniu tym z właściwą miłością i szacunkiem należnym Słowu Bożemu, ale także z ludzką starannością i dokładnością, tłumacze zabiegali o to, by możliwie wiernie przekazać słowo i myśl Autora natchnionego.

Polski czytelnik otrzymuje właśnie, obok Przekładu Ekumenicznego Towarzystwa Biblijnego z 2001 roku otrzymuje nowe tłumaczenie ekumeniczne. Jest to wydarzenie wielkiej wagi, które w sposób komplementarny łączy, a zatem i ubogaca trzy różne tradycje chrześcijańskie: katolicką, prawosławną i ewangeliczną, wyrosłą na gruncie reformacji. Jest świadectwem wspólnej wiary w słowo zbawienia dane nam w Jezusie Chrystusie. 

Historia przekładów uczy nas pokory w ocenie pracy tłumaczy i zrozumienia potrzeby pracy zespołowej. Niniejszy przekład ksiąg Nowego Testamentu został dokonany przez rzymskich katolików, ewangelika i prawosławnego. Jest wynikiem wspólnej modlitwy, wspólnego myślenia i poszukiwania rozwiązań, które uwzględniałyby różne punkty widzenia. Prace nad tym przekładem trwały z przerwami blisko 30 lat.

Przedstawiając ten nowy ekumeniczny przekład Nowego Testamentu szerszemu kręgowi czytelników mamy nadzieję, że posłuży on pogłębieniu wiedzy o treści Ksiąg Biblijnych, pomoże w modlitwie i wpłynie na myśl i działanie każdego dnia.

Dodatkową zaletą tego wydania oprócz wymienionych powyżej są piękne zdjęcia z Ziemi Świętej prezentujące miejsca i przedmioty związane z czasami Jezusa i pierwszych Apostołów.

Tłumaczenie z języka greckiego:

ks. Michał Czajkowski

abp Jeremiasz Jan Anchimiuk 

pastor Mieczysław Kwiecień

Jan Turnau - sekretarz Zespołu Ekumenicznego

 

Dane techniczne

Format 165x235 mm
Ilość stron 486
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl