Rodzina silna wiarą i miłością

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

„W rodzinie przychodzimy na świat. W rodzinach odbieramy pierwsze, a zatem i podstawowe wychowanie. Ku powołaniu rodzinnemu większość z nas w sposób naturalny się skłania. Natomiast wszyscy – moim zdaniem – winni sprawie dobra rodziny służyć”.

„W rodzinie przychodzimy na świat. W rodzinach odbieramy pierwsze, a zatem i podstawowe wychowanie. Ku powołaniu rodzinnemu większość z nas w sposób naturalny się skłania. Natomiast wszyscy – moim zdaniem – winni sprawie dobra rodziny służyć”.

Tymi słowami J.E. kard. Stanisław Dziwisz otwiera nowy album fotograficzny Wydawnictwa MICHALINEUM i Grzegorza Gałązki o rodzinie w wizji i nauczaniu Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Dlaczego pojawia się taka publikacja na polskim rynku wydawniczym? Ponieważ „walka o normalną rodzinę – o czym mówię z pełnym przekonaniem – nieustannie trwa” – stwierdza sam Ksiądz Kardynał. Jesteśmy świadkami tej walki w mediach, które jakże często instytucję rodziny (złożoną z mężczyzny i kobiety oraz dzieci) krytykują i ośmieszają, a za przykład „postępu” i „wolności” człowieka pokazują związki homoseksualne czy też życie bez odpowiedzialności małżeńskiej i rodzicielskiej.

Nie można milczeć w sprawie rodziny. Każdą rodzinę trzeba pielęgnować, pomagać jej duchowo, prawnie i materialnie oraz nieustannie jej bronić, bo „rodzina jest centrum i sercem cywilizacji miłości” (Jan Paweł II, „List do Rodzin”). Tę misję pełni Kościół, który stoi na straży rodziny. Tę misję pełnią papieże. Również pontyfikat Benedykta XVI ukierunkowany jest na umacnianie rodziny. W swoim nauczaniu Papież podkreśla ścisły związek wiary z miłością. Akcentuje rolę wiary w życiu człowieka i obowiązek przekazywania jej w rodzinie. Potwierdzają to hasła jego pielgrzymek: do Polski – „Trwajcie mocni w wierze”, do Hiszpanii – „Przekazywanie wiary w rodzinie” i do Niemiec – „Kto wierzy, nigdy nie jest sam”.

***

Nowy album Wydawnictwa MICHALINEUM „Rodzina silna wiarą i miłością” – ilustrowany zdjęciami Grzegorza Gałązki – słowem i obrazem przypomina o roli i zadaniach rodziny. Znajdziemy w nim niepublikowane dotąd zdjęcia Jana Pawła II i Benedykta XVI w kontekście spotkań z rodzinami przy różnych okazjach w Watykanie i na całym świecie. Fotografie przeplatają się z najbardziej fundamentalnym tekstami obu Papieży o roli wiary, nadziei i miłości w rodzinie, o wypełnianiu misji rodzicielskiej, o odpowiedzialności czy o wychowaniu dzieci i kształtowaniu charakterów i powołań.

J.E. kard. Stanisław Dziwisz w słowie wstępnym uznał niniejszą publikację za dobrą inicjatywę i piękne świadectwo o rodzinie oraz wyraził przekonanie, „że osoby, które się z tą książką zapoznają będą gotowe... rodziny bronić i jej służyć”.

Album może być miłym prezentem na okazję ślubu, jubileuszu małżeństwa, chrztu świętego, Pierwszej Komunii Świętej czy innych świąt rodzinnych.

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 20,5 cm x 30 cm
Ilość stron 80
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl