Sekrety Szawła. Św. Paweł z Tarsu - film DVD z książeczką - kolekcja Ludzie Boga - FAKTY ...

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 24,50 zł 24.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Film dokumentalny Sekrety Szawła. Św Paweł z Tarsu na DVD przedstawia życie Pawła poczynając od dramatycznych wydarzeń w drodze do Damaszku, jego nawrócenie, spotkanie z Piotrem Apostołem oraz podróże misyjne będące najbardziej charakterystycznym z jego atrybutów.

Film Sekrety Szawła stara się odpowiedzieć na pytanie jak "wilk zamienił się w owieczkę", czyli zgłębić tajemnicę przemiany Szawła, gorliwego prześladowcy wyznawców Chrystusa w Pawła, wiernego głosiciela Ewangelii.

W filmie wypowiadają się naukowcy, zarówno duchowni jak i świeccy, którzy przybliżają widzowi życie i przesłanie św. Pawła, a sceny fabularyzowane realizowano w autentycznych plenerach.

Podróże, najpierw na wschód, a później do europejskiej części imperium rzymskiego zostały zlecone mu przez Boga. Film szczegółowo relacjonuje podróże św.Pawła i najważniejsze wydarzenia związane z nimi. Należy do nich m.in. sprawa Onezyma, niewolnika bogatego Filemona, którego Paweł poznał w więzieniu. W swoim Liście do Filomena ujmuje się Boga za Onezymem prosząc o przyjęcie niewolnika przez właściciela jako chrześcijanina i traktowanie jak równego sobie,a następnie jego wyzwolenie, bo chrzest zrównuje wszystkich godnością.

To właśnie takie idee umożliwiły powstanie cywilizacji europejskiej. „Niewolnictwo zostanie zniesione za kilkaset lat, lecz postulaty Pawła są ziarnem, rzuconym w rolę.

Film z serii FAKTY - CUDA - TAJEMNICE, doskonale nadaje się do wykorzystania przez katechetów podczas lekcji religii. 

rok produkcji 2009, 

format obrazu 16:9,

lektor polski, napisy polskie

czas 55 minut

dźwięk 2:0

Zobacz także inne: pomoce dla katechetów

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl