
Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
Oremus, Głos Karmelu
Idźmy do św. Józefa. Kwartalnik poświęcony św. Józefowi i duchowości katolickiej nr 2/2022 (6)

Kwartalnik poświęcony św. Józefowi i duchowości katolickiej, wydawany pod patronatem Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Krakowie przy klasztorze Sióstr Bernardynek.
W numerze 2/2022 (6) między innymi:
- odpowiadamy na pytanie, dlaczego niedobrze jest być dobrym;
- o tym, jaka powinna być najważniejsza prośba w naszej modlitwie;
- o św. Józefie, który jest przewodnikiem w wierze;
- o obrazie „Noc przed narodzeniem Chrystusa” (Michaela Riesera);
- o pierścieniu z Perugii ...
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - styczeń 2016 nr 1 (41)

Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 6/2016. WYPRZEDAŻ
Temat numeru: Niezniszczalne ciała
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - sierpień 2015

Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 36 sierpień 2015.
Przewodnim tematem numeru jest sen, jego teologiczne i biblijne wyjaśnienia oraz zagrożenia, jakie mogą wypływać z nieroztropności na polu interpretacji snów.
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - październik 2016 (50)

Myśliciele katoliccy ujawniają przyczyny skrywania przez szatana (i jego ludzkich pomocników) właściwych motywów "święta" jakim jest Halloween. Natura ludzka jest przez Boga tak skonstruowana, że nigdy nie wybiera zła dlatego, że jest złem, lecz dlatego, że jawi się jako coś dobrego.
Co świętego jest w "święcie" Halloween? Temu poświęcony jest bieżący numer Egzorcysty.
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 50 - październik 2016
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - wrzesień 2016 nr 9 (49)

W pismach duchowych Ojców Pustyni nieczystość była traktowana jako choroba duszy, w przyczynach której zawsze znajduje się jakieś oddziaływanie demoniczne. Ojcowie Pustyni widzieli, że nieczystość prowadzi do rozpaczy, poczucia bezsensu, depresji, a także do ateizmu – tematem numeru jest właśnie NIECZYSTOŚĆ.
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 49 - wrzesień 2016
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - kwiecień 2016 nr 4 (44)

Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 44 - kwiecień 2016
Przewodnim tematem numeru jest problem chciwości.
Skutkiem nieumiarkowanego przyswajania dóbr jest krótkotrwała radość i chęć jeszcze większego posiadania. I ta spirala nie ma końca – wskazuje Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do kwietniowego numeru.
Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - luty 2016 nr 2 (42)

Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 42 - luty 2016
Przewodnim tematem numeru jest problem nawiedzonych miejsc, gdzie zachodzą zjawiska związane z obecnością bytów duchowych, których działanie przejawia się w formie niewyjaśnionych zjawisk fizycznych takich jak: przesuwanie lub spadanie przedmiotów, wybuchy pożarów, pojawianie się dymu czy tajemniczych odgłosów.
Od Słowa do Życia nr 7, lipiec 2023 Liturgia dnia z rozważaniami do czytań mszalnych

Czasopismo liturgiczne z czytaniami i rozważaniami na każdy dzień miesiąca lipca 2023.
W dziale „Rok liturgiczny” s. Anna Hyszko, jadwiżanka wawelska, ukazuje nam, jak wspólnota ludzi wierzących towarzyszy katechumenom, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu, wprowadzając ich w ten etap misterium roku liturgicznego, jakim jest okres zwykły.
W dziale „Katecheza liturgiczna” kontynuujemy zgłębianie, czym jest lekcjonarz mszalny, poznając zasady jego redakcji, czytania na różne obchody, reguły ich wyboru i ich układ.
W „Dodatku” jak zwykle znajdziemy propozycje wezwań do modlitwy wiernych, które mogą być dla nas inspiracją także w naszej osobistej, indywidualnej modlitwie, zwłaszcza wtedy, gdy z powodów od nas niezależnych nie możemy uczestniczyć we Mszy św.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Od Słowa do Życia nr 8, sierpień 2023 Liturgia dnia z rozważaniami do czytań mszalnych

W sierpniowym numerze miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” znajdziemy teksty na kolejne dni roku liturgicznego.
Na niedziele są przeznaczone czytania z cyklu A, to znaczy, że czytamy fragmenty Ewangelii według św. Mateusza i do nich są odpowiednio dobierane pierwsze czytanie ze Starego Testamentu i drugie czytanie, tzw. półciągłe, z Nowego Testamentu, zwłaszcza z listów Pawłowych czy powszechnych.
Zasady wyboru tych czytań są wyjaśnianie w dziale „Katecheza liturgiczna”.
Natomiast w pierwszym dziale, który zatytułowany jest „Rok liturgiczny”, podobnie jak w numerze lipcowym zapoznajemy się z tym, w co wprowadzani są katechumeni w sierpniu, przeżywając okres zwykły w ciągu roku. To lektura ważna i warta zapoznania się z nią, nie tylko przez katechumenów.
W sierpniu przeżywamy również dwie uroczystości maryjne: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia) – warto zobaczyć, jak ukazują Matkę Jezusa teksty liturgiczne przeznaczone na te uroczystości.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Od Słowa do Życia nr 6, czerwiec 2023. Liturgia dnia z rozważaniami

Czerwcowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” jest jak zawsze bogaty w treści. Wynika to między innymi z tego, że w tym miesiącu przypada wiele świąt obchodzonych w okresie zwykłym roku liturgicznego.
I tak w tym roku będą to: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, obchodzone w czwartek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego; uroczystość Trójcy Przenajświętszej, obchodzona w niedzielę po zakończeniu okresu Wielkanocy.
Kolejna uroczystość – również obchodzona w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pozwala nam powrócić do wydarzeń paschalnych. Tydzień po niej, w piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Pod koniec tego miesiąca mamy jeszcze dwie uroczystości: narodzenia Świętego Jana Chrzciciela i Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Natomiast pomiędzy uroczystościami przypadają dni zwykłe i niedziele okresu w ciągu roku, które podobnie jak wymienione wyżej święta opatrzone są wprowadzeniami i komentarzami oraz pytaniami do refleksji.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Od Słowa do Życia nr 5, maj 2023. Liturgia dnia z rozważaniami

Majowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” rozpoczynają dwa artykuły wstępne. W dziale „Rok liturgiczny” zwrócona została uwaga na obecność Ducha Świętego w obrzędach chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych. Tegoroczny maj bowiem kończy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego, na którą korzystający z naszego miesięcznika znajdą pełne teksty także na Mszę Wigilii tej uroczystości.
Podobnie jak podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, można wykorzystać wszystkie cztery czytania ze Starego Testamentu, jakie są przewidziane na Mszę Wigilii. Towarzyszą im zawsze psalm responsoryjny i modlitwa pomagająca zrozumieć znaczenie odczytanego tekstu w kontekście Misterium zbawienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa.
Na tę Mszę przewidziano również czytanie z Listu Świętego Pawła do Rzymian i Ewangelię mówiącą o wylaniu Ducha Świętego na wierzących.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Od Słowa do Życia nr 4, kwiecień 2023. Liturgia dnia z rozważaniami

Kwietniowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” jest wyjątkowy, ponieważ zawiera pełne teksty na najważniejsze dni w roku liturgicznym.
Rozpoczyna się od dni poprzedzających Wielki Tydzień, następnie zawiera pełne teksty Mszy Krzyżma – odprawianej raz w roku, w Wielki Czwartek w katedrach. Podczas tej Mszy św. kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone wobec biskupa i wspólnoty Kościoła w dniu święceń, a biskup poświęca oleje używane później w naszych kościołach podczas celebracji sakramentów: chrztu, bierzmowania, święceń prezbiteratu oraz podczas poświęcenia kościoła i namaszczenia chorych.
W naszym miesięczniku zostały umieszczone również wszystkie teksty potrzebne podczas Wigilii Paschalnej celebrowanej w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę, która jednak jest już celebracją Zmartwychwstania Chrystusa.
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Oremus na LUTY 2023 - teksty czytań i rozważania na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na LUTY 2023 - zawiera rozważania Słowa Bożego na każdy dzień oraz rozważania różańcowe!
W lutowym numerze miesięcznika „Oremus”:
- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisała s. Bogna Młynarz ZDCh, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, teolog duchowości, rekolekcjonistka, założycielka i liderka Solaris – ruchu odnowy dusz ludzkich w Duszy Jezusa;
- modlitwy wiernych przygotowane przez Urszulę Skrabę z Instytutu Notre-Dame de Vie;ykta XVI, przygotowane przez Agnieszkę Kuryś, tłumaczkę i publicystkę;
Oremus na STYCZEŃ 2023 - teksty czytań i rozważania na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na PAŹDZIERNIK 2020 - zawiera rozważania Słowa Bożego na każdy dzień oraz rozważania różańcowe!
Oprócz tekstów liturgii Mszy Świętej na każdy dzień (wstęp, antyfona, kolekta, czytania, modlitwa wiernych, modlitwa nad darami, modlitwa po Komunii Świętej) w tym numerze znajdziemy także:
- wprowadzenia liturgiczne
- rozważania
- modlitwy wiernych
- wprowadzenie do okresu zwykłego napisane przez Dominika Jurczaka OP, liturgistę,
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Krystian Chmielewski w kolejnych numerach „Oremus” odpowiada na pytania dotyczące skrutacji Pisma Świętego. W styczniowym numerze pisma odnosi się do kwestii: „Skrutacja. Czy tylko z Biblią Jerozolimską w ręku?”;
Oremus na GRUDZIEŃ 2022 - teksty czytań na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na GRUDZIEŃ 2022 - zawiera teksty czytań występujących w liturgii oraz rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
W grudniowym numerze miesięcznika „Oremus”:
- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania napisane przez ks. Michała Dąbrówkę, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w diecezji tarnowskiej, wykładowcę homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, rekolekcjonistę;
- modlitwy wiernych, których autorką jest Ewelina Konings, teolog, pedagog specjalny, katecheta, koordynator Angielskojęzycznej Parafii Uniwersyteckiej przy KU Leuven oraz dyrektor Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Leuven (Belgia);
- wprowadzenie do okresu Narodzenia Pańskiego autorstwa Dominika Jurczaka OP, liturgisty, wykładowcy w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” oraz na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie;
Oremus na LISTOPAD 2022 - teksty czytań na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na LISTOPAD 2022 - zawiera teksty czytań występujących w liturgii oraz rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
W listopadowym numerze miesięcznika „Oremus”:
- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, których autorem jest Marian Michasiów OFMConv, duszpasterz, teolog, sekretarz krakowskiej prowincji franciszkanów i przełożony klasztoru św. Antoniego w Krakowie;
- modlitwy wiernych napisane przez s. Różę Pierzchałę WDC ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych;
- wprowadzenie do okresu Adwentu autorstwa Dominika Jurczaka OP, liturgisty, wykładowcy w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” oraz na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Krystian Chmielewski, wikariusz w parafii pw. Zwiastowania Pańskiego na Rakowcu Południowym w Warszawie, w kolejnych kilku numerach „Oremus” odpowiada na pytania dotyczące skrutacji Pisma Świętego. W listopadowym numerze pisma odnosi się do kwestii: „Skrutacja. Jak się ją robi?”.
Oremus na PAŹDZIERNIK 2022 - teksty czytań na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na PAŹDZIERNIK 2022.
- zawiera teksty czytań występujących w liturgii oraz rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
Oprócz tekstów liturgii Mszy Świętej na każdy dzień (wstęp, antyfona, kolekta, czytania, modlitwa wiernych, modlitwa nad darami, modlitwa po Komunii Świętej).
Oremus to czasopismo, które zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień roku liturgicznego.
Pozwala zorientować się w proponowanych przez Kościół codziennych czytaniach biblijnych i formularzach mszalnych. Przygotowuje i inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii.
Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom Słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe.
Oremus na WRZESIEŃ 2022 - teksty czytań na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na WRZESIEŃ 2022
- zawiera teksty czytań występujących w liturgii oraz rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
Oprócz tekstów liturgii Mszy Świętej na każdy dzień (wstęp, antyfona, kolekta, czytania, modlitwa wiernych, modlitwa nad darami, modlitwa po Komunii Świętej).
Oremus to czasopismo, które zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień roku liturgicznego.
Pozwala zorientować się w proponowanych przez Kościół codziennych czytaniach biblijnych i formularzach mszalnych. Przygotowuje i inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii.
Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom Słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe.
Wysyłka w: od 3 do 5 dni roboczych
Oremus na SIERPIEŃ 2022 - teksty czytań na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na SIERPIEŃ 2022 - zawiera teksty czytań występujących w liturgii oraz rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
Oprócz tekstów liturgii Mszy Świętej na każdy dzień (wstęp, antyfona, kolekta, czytania, modlitwa wiernych, modlitwa nad darami, modlitwa po Komunii Świętej).
Oremus to czasopismo, które zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień roku liturgicznego.
Pozwala zorientować się w proponowanych przez Kościół codziennych czytaniach biblijnych i formularzach mszalnych. Przygotowuje i inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii.
Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom Słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe.
Wysyłka w: od 3 do 5 dni roboczych
Od Słowa do Życia nr 3, marzec 2023. Liturgia dnia z rozważaniami

Miesięcznik "Od Słowa do życia" na marzec 2023
Marcowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” w roku 2023 obejmuje większość okresu Wielkiego Postu: od połowy pierwszego tygodnia prawie do końca piątego tygodnia.
To, jakie znaczenie ma ten czas, zostało w dużej mierze wyjaśnione w artykule wstępnym umieszczonym w dziale „Rok liturgiczny”, zatytułowanym: „Wielki Post czasem wtajemniczenia chrześcijańskiego”. Jest to tym bardziej ważne i może być pomocne, że w roku 2023 w trzecią, czwartą i piątą niedzielę Wielkiego Postu są czytane Ewangelie, tradycyjnie związane z obrzędami chrześcijańskiego wtajemniczenia, które ma prowadzić do głębszego poznania Chrystusa.
Jest On dla wierzących – nie tylko tych przygotowujących się do przyjęcia chrztu, ale też tych, którzy w czasie Wielkiego Postu mają pogłębić znaczenie przyjętego chrztu. Jezus zatem jest ukazany jako woda życia zaspokajająca pragnienie (Ewangelia z trzeciej niedzieli Wielkiego Postu o spotkaniu Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba, J 4, 5-42); światło, rozjaśniające ciemności grzechu pierworodnego (Ewangelia z czwartej niedzieli Wielkiego Postu o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia, J 9, 1-41); zmartwychwstanie i życie wierzących w Niego (Ewangelia z piątej niedzieli Wielkiego Postu o wskrzeszeniu Łazarza, J 11, 1-45).
Wysyłka w: od 3 do 7 dni roboczych
Oremus na CZERWIEC 2022 - teksty czytań na każdy dzień

Liturgiczne czasopismo OREMUS na CZERWIEC 2022 - zawiera teksty czytań występujących w liturgii oraz rozważania Słowa Bożego na każdy dzień.
Oprócz tekstów liturgii Mszy Świętej na każdy dzień (wstęp, antyfona, kolekta, czytania, modlitwa wiernych, modlitwa nad darami, modlitwa po Komunii Świętej).
Oremus to czasopismo, które zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień roku liturgicznego.
Pozwala zorientować się w proponowanych przez Kościół codziennych czytaniach biblijnych i formularzach mszalnych. Przygotowuje i inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii.
Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom Słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe.













