Biblia Tysiąclecia
Biblia Tysiąclecia
Biblia Tysiąclecia to pierwszy polski katolicki przekład Pisma Świętego z języków oryginalnych, wydawany przez Pallottinum.
To przekład używany w czytaniach podczas polskiej liturgii.
W ofercie mamy wszystkie dostępne wydania (IV, V oraz najnowsze VI) w różnych formatach i oprawach – od kieszonkowych, przez klasyczne z paginatorami, po skórzane egzemplarze na prezent, komunię czy ślub.
Lista produktów
Biblia Tysiąclecia V paginatory z okładką ze skóry ekologicznej - lekka oprawa
Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu ze zdjęciami z Ziemi Świętej
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu — Biblia Papieska, duża czcionka, format A4, Pallottinum
Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - twarda oprawa granatowa - Pallotinum
Pismo Święte - Biblia Tysiąclecia - format oazowy - paginatory - oprawa twarda - Pallotinum
Biblia Pielgrzyma - Biblia Tysiąclecia w skórze ekologicznej z paginatorami - Pallotinum
Pismo Święte Stary i Nowy Testament Pallottinum oazowa w skórzanym futerale z paginatorami
Pismo Święte Stary i Nowy Testament Pallottinum oazowa w skórzanym futerale z paginatorami
Biblia Pielgrzyma - Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - (skórzany futerał kolor czarny) Pallotinum
Biblia Pielgrzyma - Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - paginatory ( skórzany futerał kolor brązowy)
Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu ze zdjęciami z Ziemi Świętej (niebieskie)
Biblia Pielgrzyma - Biblia Tysiąclecia - Pismo Świętego Starego i Nowego Testamentu - Pallotinum
Filtry
Które wydanie Biblii Tysiąclecia wybrać?
Wydanie V – najczęściej kupowane, standard w wielu domach i parafiach; dobre na co dzień i na prezent.
Wydanie VI (studyjne) – poszerzone przypisy i komentarze; dla osób, które chcą pogłębiać lekturę.
Wydanie IV – starsze, wciąż spotykane; wybierane zwykle dla zgodności z posiadanym egzemplarzem.
Jaki format i oprawę wybrać?
Do domu i liturgii: format standardowy, twarda oprawa, paginatory (wycięte zakładki z nazwami ksiąg).
W podróż i do torby: wydanie kieszonkowe lub małe.
Na prezent (komunia, bierzmowanie, ślub, jubileusz): oprawa skórzana lub skóropodobna, często z etui i miejscem na dedykację.
Czym Biblia Tysiąclecia różni się od innych przekładów?
Od Biblii Poznańskiej czy Biblii Paulistów różni się językiem przekładu i przypisami. Jest przekładem używanym w liturgii, dlatego brzmienie czytań w kościele pokrywa się z jej tekstem. Zobacz też pozostałe wydania Pisma Świętego.
Najczęstsze pytania dotyczące Biblii Tysiąclecia
Które wydanie Biblii Tysiąclecia jest najnowsze?
Najnowsze jest wydanie VI (studyjne). Do użytku codziennego i liturgicznego najpopularniejsze pozostaje wydanie V.
Czy Biblia Tysiąclecia nadaje się na prezent na komunię?
Tak. Na tę okazję najczęściej wybiera się jasną, skórzaną oprawę, z paginatorami i miejscem na dedykację.
Co to są paginatory?
To wycięte w bloku książki zakładki z nazwami ksiąg, dzięki którym szybko otworzysz Biblię na wybranym fragmencie.
Czy to ten sam tekst, który czyta się w kościele?
Tak. Biblia Tysiąclecia jest przekładem używanym w czytaniach liturgicznych w Polsce.

