Aby nikt nie zginął - płyta zespołu Mocni w Duchu (CD)





Opis
ABY NIKT NIE ZGINĄŁ - to tytuł płyty wydanej w maju 2004 roku. Można śmiało powiedzieć że tytuł jest odważny… jest cytatem słów samego Chrystusa, a jednocześnie słowem, które bardzo często przytaczał w swoich homiliach i kazaniach o. Józef Kozłowski… ale jest także zaproszeniem do wyciągnięcia ręki po tych, którzy trwają w ciemności i nie myślą o tym, by ją opuścić.
Pieśni zawarte na płycie to kompozycje poszczególnych członków Zespołu do słów o. Józefa Kozłowskiego SJ, świętych (św. Ignacy z Loyoli, św. Teresa z Avila) a także modlitw własnych. Niektóre pieśni długo czekały na swoje miejsce w aranżacji i wydaniu. W międzyczasie nagraliśmy 4 płyty, a one właśnie teraz, na tej płycie znalazły swoje miejsce… wszystko ma przecież swój czas. Kiedy myślę o poszczególnych pieśniach, kompozycjach, modlitwach, także trudach związanych z nagraniami płyty "Aby nikt nie zginął" to widzę jak wymagająca jest praca w winnicy Pana… a szczególnie ta, która chce zaprosić WSZYSTKICH na ucztę miłości. Wspominam różne choroby członków Zespołu w trakcie nagrań, psujące się instrumenty, zmęczenie, znużenie… i po tym wszystkim zawsze moment naszej wspólnej modlitwy i refleksji. Jak bardzo ważne i owocne jest być wspólnotą słuchającą, odważną i pragnącą. Widzę jasno, że wszystko jest dziełem Pana Jezusa. Począwszy od inspiracji, by usiąść i pisać pieśni, przez ich dalsze powstawanie i rozwój… aż do tego momentu kiedy weźmiesz ja do ręki Ty i pozwolisz by Jezus poprzez te właśnie pieśni uczynił w Twoim sercu modlitwę, uczynił w Twoich myślach, życiu, to, co On chce. Życzę i Tobie i sobie i każdemu, by te pieśni wzbudzały w nas odwagę głoszenia Zmartwychwstałego Pana i życia Nim w całej pełni.. na co dzień.
Opinie o produkcie (1)











Marie
Jak dla mnie najlepsza płyta Monych w Duchu....od 15 lat nieustannie mnie porusza...a wspomnienia ...coz pozostana na zawsze w moim sercu i mam nadzieję ze w pamięci