Cały Twój Maryjo

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Nowy album fotograficzny o Janie Pawle II ze słowem wstępnym ks. abpa Tadeusza Kondrusiewicza
– metropolity mińsko-mohylewskiego

„Album „Cały Twój Maryjo”, który trzymamy w ręku, jest kolejnym papieskim fotoalbumem znanego fotografa Grzegorza Gałązki. To właśnie on, za pomocą swego obiektywu, „pisze” współczesną historię Papieży, w szczególny sposób upamiętniając sylwetkę niezapomnianego Jana Pawła II. Głęboko symbolicznym jest tytuł albumu: „Cały Twój Maryjo”, który – poprzez fachowe zdjęcia – na nowo wprowadza nas tak w tajemnicę charyzmatycznego posługiwania Jana Pawła II, jak i w tajemnicę działania Matki Bożej w dziejach współczesnego świata” – są to słowa abpa Tadeusza Kondrusiewicza, które wprowadzają Czytelnika w klimat tej nowej pozycji wydawniczej Michalineum.

Album „Cały Twój Maryjo” zawiera w sobie tekst całej encykliki „Redemptoris Mater”, która została zilustrowana fotografiami Grzegorza Gałązki, przedstawiającymi najpiękniejsze obrazy i figury Matki Bożej z całego świata oraz Jana Pawła II podczas różnych celebracji związanych z kultem Maryi.

W dalszej części albumu przypomniane zostały fragmenty homilii i przemówień, które Ojciec Święty wygłosił podczas najważniejszych obchodów i wydarzeń związanych z rozszerzaniem i pogłębianiem kultu Bogarodzicy w Kościele powszechnym. Zagłębimy się więc w teksty papieskie wygłoszone z racji Roku Maryjnego czy Roku Różańca Świętego. Powędrujemy z Papieżem do najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce i w świecie (Częstochowa, Ludźmierz, Zakopane-Krzeptówki, Licheń, Kalwaria Zebrzydowska, Fatima, Rzym, Lourdes, Loreto, Guadalupa, Lwów i inne).

Słowa Jana Pawła wypowiedziane w tych szczególnych miejscach, w których Matka Boża odbiera wyjątkową cześć oraz fotografie Grzegorza Gałązki - w większości dotąd niepublikowane – stanowią jakby jednolitą wielką katechezę na temat prawdziwej i dojrzałej pobożności maryjnej.

Żywimy nadzieję, że fotoalbum „Cały Twój Maryjo” dopomoże wskrzesić piękne chwile z życia i posługi Jana Pawła II, nade wszystko w maryjnym aspekcie.

Ad Iesum per Mariam! Do Jezusa przez Maryję!

ks. Sylwester Łącki CSMA

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 32 cm x 25 cm
Ilość stron 160
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Promocje
Pokój wewnętrzny w 9 dni - o. Jacques Philippe
Pokój wewnętrzny w 9 dni - o. Jacques Philippe
13,50 zł 11,90 zł
szt.
Wiem w co wierzę. Credo wyjaśnione - Jean Legrez OP
Wiem w co wierzę. Credo wyjaśnione - Jean Legrez OP
17,90 zł 16,90 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl