Glina, taniec i ogród - ks. Jean-Louis Ska

Książka Glina, taniec i ogród  ks. Jean-Louis Ska STUDIO SŁOWA - komentarze do Pisma Świętego, lectio divina. KSIĘGARNIA RELIGIJNA - najlepsze pozycje z zakresy biblistyki
  • promocja
Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 19,90 zł 22,90 zł 19.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Glina, taniec, ogród to pierwsza książka w języku polskim belgijskiego jezuity i biblisty – ks. Jeana-Louisa Ska, cenionego na całym świecie egzegety i niestrudzonego głosiciela Słowa

Glina, taniec i ogród to słowa – symbole z trzech różnych opowiadań biblijnych.

Przed czytelnikiem wyłania się obraz Boga, który jak garncarz stwarza, a następnie niszczy swe dzieło po to, by stworzyć je na nowo. Biblia pokazuje, że tajemnica życia jest jak zaproszenie do świętego tańca – Dawidowego lub ewangelicznego.

To właśnie „taniec” – jak mówi Autor – „pozwala na przejście od życia, które się kruszy i kurczy, do życia, które rozkwita, aby przynieść owoc”.

W ogrodzie Maria Magdalena stopniowo odkrywa, że historia nie kończy się definitywnie, kiedy kamień zamyka wejście do grobu, w którym złożono ciało Ukrzyżowanego. Jak ona i ty zwróć swą twarz w stronę nieoczekiwanego „Ogrodnika”, a wyruszysz w drogę wiodącą od smutku do radości paschalnej.

Tłumaczyła w jęz. włoskiego: Barbara Rzepka – mniszka i biblistka, należy do monastycznej wspólnoty Kamedułek w Rzymie i jest absolwentką Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie. Swoją fascynację Pismem Świętym rozwija przez egzegezę tekstu biblijnego i na drodze codziennego, monastycznego Lectio divina, którego jest popularyzatorką.

Dane techniczne

Autor ks. Jean-Louis Ska
Format 125×195
Ilość stron 128
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl