Góry Papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI - Valle d'Aosta

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Najnowszy album „Góry Papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI” pokazuje, jak współcześni nam Papieże spędzają wypoczynek letni w górach Valle d`Aosta – z dala od Watykanu.

Widzimy ich na samotnych spacerach, na wędrówkach po górskich szlakach, na modlitwie indywidualnej i w sanktuariach, na czytaniu lektury, na spotkaniach z ludźmi – zwłaszcza z dziećmi, chorymi i dziennikarzami. Zobaczymy jak wdychają świeże powietrze i zapach lasu, słuchają szumu wody; jak są zatopieni w ciszy. Ujrzymy, że środowisko i alpejskie widoki krzepią nie tylko ich ducha, lecz także ciała.

Momenty te wspaniale uchwycił swoim obiektywem rzymski fotografik Grzegorz Gałązka. Wiele ze zdjęć opublikowano po raz pierwszy. Natomiast Alessandra Ferraro – dziennikarka RAI – opisała atmosferę, radość i wiele różnych ciekawych szczegółów z pobytu dwóch Papieży w Valle d`Aosta. Swoimi wspomnieniami podzielili się także Luciano Caveri – przewodniczący Autonomicznego Regionu Valle d`Aosta oraz Osvaldo Naudin – burmistrz Introd (Les Combes).

Dziesięć pobytów Jana Pawła II i dwa pobyty Benedykta XVI łączy ze sobą zawsze chęć odkrywania piękna przyrody oraz naglące pragnienie medytacji i kontemplacji. Niech oglądanie tego albumu będzie dla nas piękną i niezwykle ciekawą lekcją umiejętnego wypoczywania, szacunku do przyrody i pobudką do wychwalania Boga, który dla nas stworzył tę piękną ziemię.

W górach i w całej przyrodzie przemawia piękno, wielkość, mądrość i potęga Boga – Stwórcy nieba i ziemi. Na wysokości gór „oczy toną w zachwycie, a serce wzlatuje jeszcze wyżej”. Góry wzywają do oderwania się od tego, co ziemskie, od materialnej wizji świata, a zwrócenia się do szukania „tego, co w górze” (Kol 3, 1), do spoglądania ku niebu – tam dokąd wstąpił Chrystus i zasiadł po prawicy Ojca.

Dziesięć razy (1989, 1990, 1991, 1994, 1995, 1997, 1999, 2000, 2001, 2004) Jan Paweł II udawał się we włoskie góry Valle d`Aosta, zaś Benedykt XVI – śladami swego wielkiego Poprzednika – odwiedził te góry dwa razy.

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 32 cm x 25 cm
Ilość stron 160
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl