Kapłan wobec wyzwań współczesnego świata w nauczaniu Benedykta XVI - ks. Jacek Bram

Dostępność: tak
Wysyłka w: od 3 do 5 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Przejawem troski papieża Benedykta XVI o wiarę było jego bogate w treści nauczanie, a zwłaszcza jego troska o jakość powołań kapłańskich.

Zwołany przez niego Rok Kapłański miał na nowo rozbudzić w prezbiterach tożsamość kapłańską i zdynamizować ich działalność na polu ewangelizacyjnym. Kiedy więc przyglądamy się kolejnym krokom pasterskim podejmowanym przez papieża Benedykta, zauważamy, że nie były one czymś spontanicznym, ale były owocem jasnej wizji duszpasterskiej zmierzającej do odnowy świata, począwszy od odnowy kapłanów i Kościoła.

Nauczanie Ojca Świętego Benedykta XVI ma w sobie niezwykłą głębię duchową i intelektualną. Dzięki swej mądrości i jasności przekazu, papież ten nazwany został „Mozartem teologii” i na ten tytuł w całej pełni zasługuje. Jak mało kto potrafił bowiem mówić w sposób przystępny o największych tajemnicach wiary chrześcijańskiej.

Zażyłość modlitewna z Bogiem i pokorna postawa wobec Niego były fundamentem poznawania prawd objawionych i ich głoszenia. Dokładał usilnych starań, aby ukazywać światu właściwe oblicze Boga, któremu człowiek powinien dać pierwszeństwo we wszystkim. Możnym tego świata nie podobało się takie nauczanie, dlatego często je odrzucali, podobnie jak i samego papieża. Pozostał on jednak wierny do końca zasadom katolickiej nauki, pochylając się nie tylko nad wielkością Boga, ale również godnością człowieka.

Bardzo ważne miejsce w nauczania papieża Ratzingera zajmuje kapłan i jego misja we współczesnym świecie. W czasie pielgrzymki do Polski przypomniał, że ksiądz nie musi być ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Winien być specjalistą od spotkania człowieka z Bogiem i na takiego oczekują ludzie wierzący.

Warunkiem koniecznym do stania się ojcem duchownym jest w pierwszym rzędzie modlitwa i pogłębiona formacja. Tylko żyjąc według Ducha, kapłan będzie mógł być wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa i prowadzić Lud Boży do zbawienia. Zatem przed kapłanem staje wiele wyzwań, którym trzeba stawić czoła. Winien często pytać się, co trzeba robić, aby nie poddać się wpływom tego świata, ani nie ulec pokusie podobania się światu.
Książka „Kapłan wobec wyzwań współczesnego świata w nauczaniu Benedykta XVI”, jest próbą dania odpowiedzi na te pytania. Autor tej pozycji, ks. Jacek Bram, zanalizował dokładnie teksty papieskie, odnoszące się do tożsamości kapłańskiej, zagrożeń płynących z zewnątrz i postawy duchownych wobec nowych wyzwań. Kapłan powinien zawsze pamiętać, że – jak naucza papież Ratzinger – jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, szafarzem sakramentów, nauczycielem i pasterzem. Niech uczy się stawiać czoła wyzwaniom związanym z globalizacją, przestrzega przed niebezpieczeństwem dominacji techniki nad etyką i ukazuje, jak groźna jest dyktatura relatywizmu. Wartości duchowe i ewangeliczne mają stać na najwyższym stopniu jego hierarchii wartości. Nie może zatrzymać się w miejscu, dlatego potrzebuje koniecznie stałej formacji duchowej i intelektualnej aż do końca życia. Trwanie we wspólnocie kapłańskiej będzie dla niego ważnym wsparciem w chwilach trudności.
Dziękuję Autorowi tej książki za przybliżenie nauczania Benedykta XVI o kapłaństwie. Niechaj myśli wielkiego papieża pomagają osobom duchownym trwać wiernie w powołaniu, zaś w osobach świeckich niech rodzi się pragnienie modlitwy za powołanych i o powołania.

Dane techniczne

Autor ks. Jacek Bram
Format 12,5 x 19,5 cm
Ilość stron 188
Oprawa miękka

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Naśladowanie Najświętszego Serca Jezusowego - ks. Piotr Jan Aernoudt
Naśladowanie Najświętszego Serca Jezusowego - ks. Piotr Jan Aernoudt

27,90 zł

Cena regularna: 32,90 zł

Najniższa cena: 26,90 zł
szt.
Wzrost duszy poprzez modlitwę myślną - Edward Leen CSSp
Wzrost duszy poprzez modlitwę myślną - Edward Leen CSSp

30,90 zł

Cena regularna: 36,00 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Wpatrzeni w miłujące Serce Jezusa. 365 dni ze św. Józefem Pelczarem
Wpatrzeni w miłujące Serce Jezusa. 365 dni ze św. Józefem Pelczarem

28,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Naklejki chrześcijańskie zestaw 10 sztuk mix różne wzory
Naklejki chrześcijańskie zestaw 10 sztuk mix różne wzory

4,90 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 3,00 zł
szt.
Promocje
Święta Rodzina ikona 17 x 23
Święta Rodzina ikona 17 x 23

209,00 zł

Cena regularna: 209,00 zł

Najniższa cena: 219,00 zł
szt.
Nie ma sytuacji bez wyjścia. Jak wychodzić z kryzysu - ks. Marek Dziewiecki
Nie ma sytuacji bez wyjścia. Jak wychodzić z kryzysu - ks. Marek Dziewiecki

29,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie - ks. Leszek Mateja
Tajemnica Ducha Świętego w Nowym Testamencie - ks. Leszek Mateja

32,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 14,90 zł
szt.
Apteka natury ma leki na wirusy  - Zbigniew T. Nowak
Apteka natury ma leki na wirusy - Zbigniew T. Nowak

45,90 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl