Nieoceniony skarb wiary

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Album – fotograficzny z pielgrzymki Benedykta XVI do Brazylii (9-14 maja 2007 r.).

Celem tej podróży była kanonizacja pierwszego świętego brazylijskiego – brata Antoniego od św. Anny Galvão (1739-1822) oraz inauguracja V Konferencji Ogólnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Brazylia to największy kraj Ameryki Łacińskiej, a w Ameryce Łacińskiej żyje niemal połowa katolików całego świata. Istnieje tam wiele kultur, a w swojej długiej historii, w której obecni byli Afroamerykanie i Afrobrazylijczycy, to wiara zrodziła kulturę chrześcijańską kontynentu latynoamerykańskiego.

W klimat pielgrzymki wprowadza nas ks. Edward Data CSMA, który przytacza najważniejsze przesłania Benedykta XVI do wierzących tego kontynentu. Papież mówi o nim jako o „kontynencie nadziei” dla Kościoła. Zwraca uwagę na potrzebę nowej ewangelizacji, w której ogromną rolę powinni odegrać ludzie młodzi. Z troską broni życia ludzkiego: od poczęcia do naturalnej śmierci. Rodzinę i sakrament małżeństwa nazywa „szkołą wiary, miejscem wykuwania wartości ludzkich i obywatelskich, ogniskiem, w którym życie ludzkie rodzi się oraz jest przyjmowane wielkodusznie i odpowiedzialnie”.

Oto niektóre problemy, jakie poruszył Benedykt XVI w Brazylii, a które są aktualne dla Kościoła na całym świecie. Dlatego niech kilka myśli Papieża, przytoczonych w albumie, ożywią naszą wiarę, abyśmy byli wiernymi i gorliwymi misjonarzami Chrystusa. Zaś ciekawe zdjęcia, które Grzegorz Gałązka zrobił w miejscu tak różnym od naszej europejskiej kultury, niech nam przybliżą ten odległy kontynent z jego barwnością i oryginalnością przeżywania wiary w Jezusa Chrystusa.

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 20,8 cm x 28,5 cm,
Ilość stron 80
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl