Patrzmy na Chrystusa

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

„Patrzmy na Chrystusa” – to hasło podróży apostolskiej Benedykta XVI do Austrii (7-9 września 2007 r.) oraz tytuł albumu fotograficznego z tego wydarzenia.

Głównym celem tej pielgrzymki była 850. rocznica istnienia sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Mariazell. Należy ono – obok Altöting (Niemcy), Częstochowy, Fatimy, Loreto, Lourdes i Esztergom (Węgry) – do najczęściej odwiedzanych sanktuariów maryjnych w Europie.

Podczas spotkań z wiernymi Papież zachęcał do podejmowania trudu pielgrzymiego na wzór pielgrzymujących: Jezusa, Maryi i Józefa: „wyruszyć na pielgrzymkę – mówił – znaczy podążać w pewnym kierunku, ku jakiemuś celowi...” Zwrócił też uwagę, że to Maryja najlepiej ukazuje nam Chrystusa, bo „tam, gdzie jest Maryja..., tam jest początek i prawdziwa odnowa”. Przypomniane zostało ponownie to, że Europa ma chrześcijańskie korzenie, a rodzina ma w niej niezbywalne prawa – szczególnie dzieci, które należy przyjmować „jako dar dla wszystkich”. Benedykt XVI zachęcał do ponownego odczytania Dekalogu, a wśród przykazań pochylił się nad przykazaniem trzecim: „Pamiętaj, abyś dzień święty świecił”.

Niech ten album, kolejny ze złotej kolekcji Wydawnictwa Michalineum – ilustrowany zdjęciami Grzegorza Gałązki – poprzez zgłębianie zamieszczonych w nim tekstów z papieskich przemówień, przyczynia się do umocnienia naszej wiary i uczy nas, tak jak Maryja „patrzeć na Chrystusa”.

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 20,8 cm x 28,5 cm
Ilość stron 80
Oprawa miękka

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl