Święta Siostra Faustyna – Szafarka Bożego Miłosierdzia

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Album Święta Siostra Faustyna – Szafarka Bożego Miłosierdzia to udana próba włączenia się w szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego oraz niezwykłe spotkanie w obrazie i słowie ze skarbem, który dał nam Bóg za pośrednictwem św. Faustyny – z Miłosiernym Jezusem Chrystusem, który nie przyszedł świat potępić, ale zbawić.

W Starym Testamencie miłosierdzie oznacza szczególną potęgę miłości, która większa jest niż grzech. Jednak Bóg swoją miłość i miłosierdzie najdoskonalej objawił człowiekowi w swoim Synu: w Jego męce i śmierci krzyżowej. Ta prawda o Bożym Miłosierdziu mocno przenika nauczanie Jana Pawła II w dzisiejszym świecie – nagminnie negującym i odrzucającym Boga. Podczas sierpniowej pielgrzymki do Polski mówił: Wydaje się, że dzisiaj (Kościół) jest wezwany, by głosić światu to orędzie. Nie może zaniechać tej misji, skoro wzywa do tego sam Bóg przez świadectwo św. Faustyny. A wybrał do tego nasze czasy... Nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga...
Posłannictwo Siostry Faustyny nie zakończyło się z Jej śmiercią – szeroko rozeszło się po świecie. Przez nią Jezus Chrystus przekazał nowe formy kultu Miłosierdzia Bożego – obraz Jezusa Miłosiernego, święto Miłosierdzia Bożego, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Godzina Miłosierdzia. To Jezus powiedział św. Faustynie: Nie zazna ludzkość uspokojenia dopóki się nie zwróci z ufnością do Miłosierdzia Mojego (...). Powiedz zbolałej ludzkości niech się przytuli do Miłosiernego Serca Mojego, a ja ją napełnię pokojem (Dzienniczek, 300, 1074).
Wydawnictwo Michalineum wraz z fotografikiem – Grzegorzem Gałązką swoim najnowszym albumem: Święta Siostra Faustyna – Szafarka Bożego Miłosierdzia odpowiadają na tę potrzebę dziejów. Owa publikacja prezentuje miejsca, z którymi Opatrzność Boża związała życie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zaś przytoczone fragmenty wypowiedzi św. Faustyny i Jana Pawła II dopełniają całości dzieła. Na tych kartach prześledzimy życiową drogę Faustyny Kowalskiej – biednej dziewczyny z Głogowca. Zobaczymy miejsca kluczowe dla jej misji, zajrzymy niemal w głąb jej duszy – w niej toczyło się wielkie zmaganie człowieka z Bogiem, który ją wybrał i z Szatanem, który chciał ją wydrzeć Bogu i zataić to orędzie. Staniemy z nią w miejscach objawień oraz tam, gdzie pełniła posługę najzwyklejszej zakonnicy.
Wreszcie znajdziemy się na Placu św. Piotra w Rzymie, gdzie będziemy świadkami beatyfikacji i kanonizacji dokonanej przez Jana Pawła II. I znów wrócimy do Ojczyzny, aby z Ojcem Świętym konsekrować nową świątynię Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, skąd ma wyjść iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Chrystusa. Spotkamy też rzesze pielgrzymów, które tam szukają siły i nadziei w Bożym Miłosierdziu.

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 20,8 x 28,5 cm
Ilość stron 80
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl