Uzdrowienie nad sadzawką Siloam - Jose H. Prado Flores, Angela M. Chineze

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Książka Uzdrowienie nad sadzawką Siloam, której autorem jest Jose H. Prado Flores, biblista, założyciel Szkoły Ewangelizacji, uczy nas, że Jezus przyszedł na ziemię po to, żeby leczyć chorych, a nie choroby.

Chrystus interesował się całym człowiekiem. W czynionych przez Niego znakach aspekt fizyczny miał być jedynie tropem do odkrycia głębi chorego. Dla Jezusa ważne są jego przeszłość i przyszłość, urazy i kompleksy, plany i marzenia, relacje z rodziną i postawa wobec samego siebie.

Niewidomy od urodzenia posłany do Siloam to przykład całkowitego uzdrowienia. Jezus czyni ów znak za pomocą serii siedmiu następujących po sobie uzdrowień szczegółowych. Takich samych siedmiu uzdrowień chce dokonać również w nas, ponieważ i On jest wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13,8).

Uzdrowienie tego niewidomego nie ograniczyło się tylko do oczu fizycznych, ale objęło całą jego osobę: ślepiec podniósł się ze swojego poniżenia, żeby otwarcie się przeciwstawić władzom, którym nie chciał się więcej podporządkowywać i wobec których posunął się nawet do ironii. Był wolny, ponieważ prawda go wyzwoliła. Na koniec padł przed Jezusem, co było wyraźnym znakiem uwielbienia zastrzeżonego dla Boga po trzykroć świętego.

Przygotujmy się zatem, aby towarzyszyć temu szczęśliwemu człowiekowi kanonizowanemu za życia, ponieważ według Jezusa ani on, anie jego rodzice nie zgrzeszyli. Człowiek ten skierował się do sadzawki Siloam, to znaczy "posłany", aby zostać uzdrowionym nie tylko jeśli chodzi o wzrok; tu chodziło o całą osobę, nawet jeśli niewidomy musiał wpierw pogwałcić samo serce świętego prawa z Synaju.

Uzdrowienie nad sadzawką Siloam - Jose H. Prado Flores, Angela M. Chineze

Dane techniczne

Autor Jose H. Prado Flores, Angela M. Chineze
Format 120 x 190 mm
Ilość stron 128
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl