Bezcieleśni. O duszach zmarłych i ich obecności wśród żywych - Agostino Tommaselli

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 27,90 zł 27.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Książka "Bezcieleśni. O duszach zmarłych i ich obecności wśród żywych" w której autor, Agostino Tommaselli stara się ukazać tajemnicę życia po śmierci w zgodzie z przesłaniem Biblii i nauką Kościoła oraz tradycją i objawieniami świętych.

  • Czy jest wolą Boga, żebyśmy się spotykali z duchami zmarłych?
  • Dlaczego niektórzy je widzą i z nimi rozmawiają, a inni nie?
  • I co to tak naprawdę dzieje się z naszą duszą po śmierci?

Agostino Tommaselli udziela odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych, nurtujących chrześcijan na całym świecie. Gdy szukamy kontaktu z tym, co po „drugiej stronie”, pojawia się pokusa sięgnięcia po niezwykle niebezpieczne okultystyczne lub ezoteryczne praktyki. Kościół w tej kwestii zawsze wypowiadał się bardzo jednoznacznie: przywoływanie dusz zmarłych to poważne zagrożenie duchowe. Odwołując się do Pisma Świętego, Magisterium Kościoła i tradycji katolickiej, autor książki mierzy się z tematem życia po śmierci i oddzielenia duszy od ciała, ale przede wszystkim daje wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą uniknąć duchowych niebezpieczeństw.

Fragment książki Bezcieleśni:

(...) Bóg - za darmo i z własnej inicjatywy - może ofiarowywać wybranym ludziom dar nawiązywania kontaktu z zaświatami. Oczywiście nie ma to nic wspólnego ze spirytyzmem. Nie mówimy o zjawisku p o s z u k i w a n y m przez człowieka, ale z e z w o l o n y m i  u m o ż l i w i o n y m   przez Boga. Doskonale wyjaśnia to jeden z najbardziej znanych na świecie księży charyzmatyków, ojciec Emiliano Tardif:

Przejdźmy do charyzmatu poznania. Pan z pewnością może zechcieć i zezwolić na to, aby kontakt ze światem ziemskim nawiązały dusze, które już z niego odeszły i żyją w radości Boga. Należy jednak kierować się rozwagą i dużą ostrożnością. Kwestia jest niezwykle delikatna, ponieważ łatwo ulec złudzeniu albo wpływowi różnych, nieznanych bliżej istot, które mogą się okazać złymi duchami [...] Dlatego podchodźmy do tych zjawisk z dużą rozwagą, stosując kryterium roztropności ofiarowane nam przez samego Boga, który naucza słowami Ewangelii, że drzewa należy oceniać po ich owocach.

Dane techniczne

Autor Agostino Tommaselli
Format 123 x 195
Ilość stron 224
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl