Chorał gregoriański. Czas po zesłaniu Ducha Świętego III (płyta CD)

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Chorał gregoriański na wszystkie niedziele roku liturgicznego na płytach CD. Chorał wykonywany według metody Solesmes, która stanowi absolutny wzorzec tradycyjnej liturgii. Część III.

Kolekcja książek oraz płyt z utworami gregoriańskimi na wszystkie niedziele roku liturgicznego w wykonaniu mnichów z opactwa Notre Dame de Triors (Francja). Piękny śpiew z tradycyjnego klasztoru, z kongregacji Solesmes, w którym chorał wyznacza rytm każdego dnia. Książeczki zawierają nuty utworów (neumy) oraz teksty łacińskie i przekłady na cztery języki: polski, francuski, angielski i niemiecki.

W książeczce i na płycie: Chorał na 10, 11, 12, 13, 14 Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego (Niedziele zwykłe od 16 do 20.)

Płyta CD: czas trwania 73:49 min.

Metoda Solesmes jest ściśle związana z szerokim ruchem odnowy śpiewu gregoriańskiego, który powstał pod koniec XIX wieku, a przemierzywszy meandry wieku XX, przetrwał do naszych dni. Nosi nazwę słynnego opactwa, założonego w 1837 roku przez Prospera Guérangera, odnowiciela benedyktyńskiego życia zakonnego we Francji po rewolucji 1789 roku. W opactwie Solesmes bardzo wcześnie narodziło się przeświadczenie o konieczności powrotu do liturgii rzymskiej i śpiewu gregoriańskiego. To, co później zyskało miano metody Solesmes, rodziło się dzięki mądremu i ostrożnemu powrotowi do źródeł. Na początku XX wieku metoda Solesmes została przyjęta przez Stolicę Świętą i uznana za wzorcową dla całego Kościoła.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Codziennik bibliny - Modlitewna lektura całej Biblii w 1000 dni
Codziennik bibliny - Modlitewna lektura całej Biblii w 1000 dni

33,90 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 31,90 zł
szt.
Odzyskaj swoje życie - John Eldredge
Odzyskaj swoje życie - John Eldredge

28,90 zł

Cena regularna: 54,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
szt.
Leon XIV. Apostoł pokoju - pierwsza biografia nowego papieża - Samuel Pruvot
Leon XIV. Apostoł pokoju - pierwsza biografia nowego papieża - Samuel Pruvot

27,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
szt.
Promocje
Wielka obietnica. Rozmyślania na pierwsze soboty miesiąca - O. Stanisław Przepierski OP
Wielka obietnica. Rozmyślania na pierwsze soboty miesiąca - O. Stanisław Przepierski OP

26,90 zł

Cena regularna: 30,00 zł

Najniższa cena: 30,00 zł
szt.
Święty Augustyn. Myśli na każdy dzień
Święty Augustyn. Myśli na każdy dzień

30,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
ROZMAWIALNIK - czas dla dwojga - pomocnik małżeński część II
ROZMAWIALNIK - czas dla dwojga - pomocnik małżeński część II

39,90 zł

Cena regularna: 54,99 zł

Najniższa cena: 54,99 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl