Dyrektorium Homiletyczne - Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Nowe Dyrektorium Homiletyczne opracowane przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, będące wynikiem pracy oraz sugestii biskupów wyrażanych na Synodach Biskupów o Eucharystii (w 2005) i Słowie Bożym (2008) oraz uwagi papieży Benedykta XVI i Franciszka o homiliach.

Ta licząca ponad sto stron publikacja jest adresowana do 460 tys. biskupów, prezbiterów i diakonów całego świata. Składa się z dwóch części. W pierwszej, zatytułowanej „Homilia i środowisko liturgiczne”, opisano istotę, funkcję i szczególny kontekst homilii, jak również cechy, którymi powinien się wyróżniać kaznodzieja.

Druga część nosi tytuł "Ars praedicandi" i zajmuje się już sztuką kaznodziejstwa, jej metodologią, głównymi cechami. Tytułem przykładu przedstawiono też zasadniczą interpretację niedzielnych czytań.

Dyrektorium homiletyczne podkreśla konieczność właściwego przygotowania się kaznodziei. Zapewnia, że aby być dobrym kaznodzieją, nie trzeba być wielkim mówcą. Dyrektorium przyznaje jednak, że swoją rolę odgrywają „talenty” i „ograniczenia” głoszącego homilię. Podkreśla, że sztuka oratorska czy też umiejętność publicznego zabierania głosu, w tym odpowiedniego wykorzystani głosu i gestów również przyczynia się do skuteczności homilii. 

Dane techniczne

Format 12,5 x 20 cm
Ilość stron 144
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl