Po prostu - "kazania" księdza Pogodnego. Rok C

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Kolejny tom Po prostu. Kazania księdza Pogodnego na rok C to zbiór tekstów, które pomogą wygłosić naprawdę interesujące kazanie.

Poprzednie części na rok A i B Po prostu… to kazania, które spotkały się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem przez kapłanów.

Jakie powinno być dobre kazanie? Jak pozyskać słuchacza dla Bożej sprawy? Jak wyzwolić w nim to, co najlepsze, dotrzeć do ukrytych pierwiastków dobra, jak skłonić do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej? Te pytania zadaje sobie każdy kapłan przygotowujący się do niedzielnych i świątecznych "wystąpień". Pomocą w poradzeniu sobie z kaznodziejskimi dylematami jest ta książka .

W tej książce wyczuwa się puls dzisiejszego świata. Jeden z teologów powiedział kiedyś, że prawdziwy kaznodzieja w jednej ręce powinien trzymać Pismo Święte, a w drugiej gazetę. To prawda, ponieważ Bóg cały czas działa w historii ludzkości i komunikuje się z nami przez rozgrywające się wokół nas wydarzenia - mówi przez wieki. 

Ksiądz Pogodny mówi jak człowiek do ludzi. W jego kazaniach nie znajdziemy kościelnej nowomowy, wyrażeń, których nie używa się we współczesnej polszczyźnie, a z jakichś przyczyn zagościły na ambonie. Nie ma w nich słów, które murem odgradzają kaznodzieje od wiernych (bp Antoni Długosz)

Kazania księdza Pogodnego na rok C:

  • zawierają setki przykładów z różnych dziedzin życia (literatury, historii, muzyki, malarstwa etc.)
  • przykuwają uwagę słuchacza i nie pozwalają mu „odpłynąć”,
  • odwołują się nie tylko do intelektu, ale przede wszystkim do emocji,
  • pobudzają do głębokiej refleksji,
  • napisane są współczesną polszczyzną, bez zbędnego patosu i moralizowania,
  • gwarantują sukces kaznodziejski, oczywiście pod warunkiem, że do proponowanej w nich treści zostanie dodana pasja i doświadczenie duszpasterskie.

Dane techniczne

Format 145 x 205 mm
Ilość stron 2015
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl