Kerygma. Podręcznik ewangelizatora - Zbigniew Ignacy Kowalski

Książka Kerygma podręcznik ewangelizatora Zbigniew Ignacy Kowalski księgarnia e-religijne.pl wydawnictwo Michalineum
  • promocja
Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 24,90 zł 27,00 zł 24.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kerygma - podręcznik ewangelizatora jest praktyczną pomocą dla początkujących ewangelizatorów – zarówno duchownych jak i osób świeckich: duszpasterzy, katechetów, animatorów oazowych i grup modlitewnych.

We współczesnych czasach, w których narasta problem sekularyzacji chrześcijańskich społeczeństw, istnieje pilna potrzeba głoszenia Dobrej Nowiny w sposób właściwy i skuteczny nie tylko w parafiach i szkołach, lecz również w swoich rodzinach, w pracy, na ulicy, w różnych środowiskach, w każdym miejscu i każdym czasie.

Z tej naglącej potrzeby zrodziło się dzieło nowej ewangelizacji, która z nową gorliwością i zapałem wypracowała swoiste formy przekazu, nowe środki, którymi się posługuje oraz nową metodologię.

Nowa ewangelizacja napotyka na swej drodze wiele przeszkód. Jedną z najważniejszych jest problem przygotowania chrześcijan do tego zadania. Głoszenie wymaga bowiem odpowiedniego poziomu wiedzy teologicznej, znajomości psychologii oraz rozwoju duchowego. Ten ostatni z wymienionych elementów, oznaczający głęboką relację miłości z Bogiem, jest decydujący z punktu widzenia skuteczności działania ewangelizacyjnego, lecz nie jedyny. Można bowiem mieć wielką miłość do Boga, lecz nie potrafić umiejętnie jej przekazać, ani odpowiednio uzasadnić wskazując na konkretne źródło w Piśmie Świętym. Można też posiadać te wszystkie elementy, lecz nie umieć ich powiązać w jedną całość.

Książka Zbigniewa Kowalskiego Kerygma. Podręcznik ewangelizatora zawiera praktyczne i konkretne wskazówki jak ewangelizować, aby głoszenie zakońcyło się pozytywnym przyjęciem Dobrej Nowiny w akcie decyzji wolnej woli osoby ewangelizowanej.

Zobacz także inne:

książki o Nowej Ewangelizacji

 

Dane techniczne

Autor Zbigniew Ignacy Kowalski
Format 145 x 205 mm
Ilość stron 368
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl