Pierwsze jest pierwsze - bp. Grzegorz Ryś

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

W książce "Pierwsze jest pierwsze" znajdujemy ojcowską troskę biskupa, który stara się poruszyć i obudzić serca swoich dzieci, rozpalić na nowo ich wiarę i wzmocnić nadzieję, skłonić do opowiedzenia się „po raz pierwszy; po raz pierwszy w ogóle; po raz pierwszy dziś; po raz pierwszy w każdym momencie” za Chrystusem, do stania się Jego uczniem i świadkiem. 

Cienka książeczka, niewiele stron, bez nadmiaru słów. Wła­ściwie można powiedzieć, że zawiera tylko trzy słowa: dwa frag­menty Ewangelii i wyjątek z Dziejów Apostolskich wraz z komen­tarzami w formie katechez. Można by powiedzieć jeszcze prościej: w tej książce znajdziemy jedno słowo – kerygmat, albo jedno Słowo – Chrystusa.

Dzięki prostemu stylowi, w którym niemal słyszymy głos mówiącego, i dzięki sile przekazu, zawarty na kartach książki kerygmat rzeczywiście nawet w formie pisanej pozostaje – jak zaznacza autor we Wstępie – przede wszystkim „WYDARZENIEM (...) spotkaniem Słuchacza z Osobą Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego (to znaczy Żyjącego)”.

Ta krótka lektura stanowi szansę dla każdego, by jeszcze raz usłyszeć to, co jest pierwsze – dobrą nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystu­sie.

Jak pisze bp Ryś: „Nie chodzi o chronologiczne pierwszeń­stwo, lecz o ważność. To jest to, do czego trzeba ciągle wracać (...) Mówienie o Chrystusie jest pierwsze, najpierw o Nim, o Nim. Wszystkie nasze klęski w życiu biorą się z tego, że tracimy z Nim relację”. Słowa z Ewangelii: „każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodzi­ny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare” (Mt 13,52), doskonale charakteryzują postawę autora książki Pierw­sze jest pierwsze.

Dane techniczne

Format 120 x 190 mm
Ilość stron 104
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Kolorujemy naszą Mszę
Kolorujemy naszą Mszę
9,90 zł 8,90 zł
szt.
Mądrość księgi przysłów
Mądrość księgi przysłów
18,00 zł 6,90 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl