Jak się dobrze modlić - praktyczny podręcznik modlitwy i życia duchowego

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 14,00 zł 14.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Osoby, które chcą prowadzić prawdziwe życie duchowe, a także ci, którzy chcą rozwiązywać swoje życiowe problemy w świetle Ewangelii, muszą wejść w modlitwę. Co jednak zrobić, jeśli mamy wiele obowiązkowych zajęć? Kiedy musimy wykonać swoją pracę, służyć rodzinie itp.? Co zrobić, jeśli ktoś musi być pracowitą Martą z woli Bożej, a tęskni do życia ewangelicznej Marii (Łk 10, 38-42) i pragnie kontemplacji? Czasem szukamy rozwiązań u psychologów, w radach ludzi, albo tylko krótko się pomodlimy. Tymczasem Bóg może wzywać, także przez nierozwiązane problemy, do dłuższej modlitwy: „Zostań, nigdzie nie idź, teraz masz być ze Mną...”

Dlatego oddajemy do rąk Czytelników cenną i praktyczną pomoc: książkę o modlitwie i duchowym życiu. Zawiera ona w sobie 22 konferencje, które o. Józef Kaźmierczak OFM Conv. przez dwa lata głosił dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich podczas miesięcznych dni skupienia w Dobrej koło Szczecina. Tematyką tych rozważań była „droga duszy do Boga” na podstawie mistyków franciszkańskich: Franciszka z Meyronnes, Rudolfa z Biberach, św. Franciszka z Asyżu i św. Maksymiliana Marii Kolbego; mistyków karmelitańskich: św. Jana od Krzyża i Teresy Wielkiej oraz jezuity - Augustyna Poulaina („Łaski Modlitwy”).

Treści wcześniej głoszone później zostały streszczone w formie „Drogi Krzyżowej”, którą dodaliśmy na zakończenie rozważań.

Słusznie powiedział św. Bonawentura, że „kto umie dobrze się modlić, ten potrafi także dobrze żyć”.

Dane techniczne

Autor O. Józef Maria Kaźmierczak OFM Conv.
Format 12 cm na 16,5
Ilość stron 176
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl