Miesięcznik Egzorcysta - luty 2015 (numer 30)

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Podczas wywoływania ducha ręce obok mnie przy talerzyku trzymała jakaś koleżanka mojej siostry. Tymczasem talerzyk z całą mocą przemieszczał się po bardzo długim stole. Czułyśmy, że ktokolwiek nim porusza, jest wściekły! Dosłownie biegałyśmy, żeby go nie wypuścić z rąk. Byłyśmy przerażone tym, co się działo. Swoim świadectwem, zatytułowanym „Chciał, by go nazywać Władysław”, dzieli się Magda, która również jeszcze w szkole podstawowej z siostrą i przyjaciółką zrobiła tablicę do wywoływania duchów, a wywołanego ducha radziła się początkowo w sprawach drobnostek z codziennego życia.

Najmłodszy egzorcyzmowany miał sześć miesięcy – mówi w wywiadzie „Nie wolno wywoływać duchów” o. Karol Adamowicz OFM, egzorcysta w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. Opowiada o swoich doświadczeniach w pracy egzorcysty i podkreśla, że nie wolno nam […] samowolnie podejmować inicjatywy kontaktu z duszami zmarłych. Gdy człowiek samowolnie wchodzi w świat duchowy, nadprzyrodzony, naraża siebie na atak złych duchów.Objaśnia skąd ostatnio tak duże zainteresowania modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie oraz że to jest sprawa działania łaski Bożej. Nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie organizuje się, by ludziom pomóc, by ich uzdrowić, umocnić. Ale zawsze działa tu tylko Bóg.

Kim jest Maitreja? Jaka jest nauka Ewangelii na temat ponownego przyjścia Chrystusa? Czy możliwe jest, by Maitreja był Jego wcieleniem? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela dr Michał Kosche w artykule „Maitreja. Fałszywy Mesjasz”. Ostrzega również, że zagrożenie nauką Maitrei należy potraktować realnie i poważnie […] Chrześcijanin powinien ufać nade wszystko Chrystusowi, który jest w pełni obecny w swoim Kościele i przez ten Kościół udziela darów duchowych, dba również o dobrobyt i rozwój społeczny całego świata.

Jeśli nie szanuje się umarłych, to tym bardziej nie będzie szanować się żywych. Lekceważenie majestatu śmierci oznacza bowiem pogardę dla życia, którego ostatnim i najważniejszym akordem jest śmierć. Ksiądz dr hab. Marek Chmielewski w tekście zatytułowanym „Cześć dla zmarłych” zwraca uwagę, że chrześcijańska, a zwłaszcza katolicka, cześć dla zmarłych, to nie tylko kwestia rodzinnych czy osobistych więzi uczuciowych, zaburzonych przez śmierć, ale jeden z podstawowych przejawów odpowiedzialności za życie Kościoła. […] Sensem katolickiej czci dla zmarłych jest troska o to, aby dostąpili oni zmartwychwstania na życie wieczne w niebie.

Odwróciła się od nas rodzina […] straciliśmy wszystko… Mieliśmy tylko siebie i Boga. Potraktowaliśmy Go jak ostatnią deskę ratunku. Nie zawiedliśmy się! – swoją historią dzielą się małżonkowie Jan i Elżbieta w „Bóg dał nam nowe życie”. Zrozumieli, że musieli stracić pieniądze i fałszywych przyjaciół, z którymi tylko się bawili i pili alkohol, czyli wszystko to, co ich zniewalało i powodowało śmierć w ich życiu,by dostać zupełnie inne – życie z Nim.

Ponadto w numerze m.in. o nekromancji ukazanej w Biblii jako zakazany rytuał – jedni [autorzy natchnieni] surowo go zabraniają, inni wyśmiewają, a jeszcze inni przedstawiają jego negatywne skutki; o kontaktach ze zmarłymi na starożytnym Bliskim Wchodzie, gdzie związek pomiędzy żywymi a umarłymi był mieszaniną miłości i strachu, z przewagą tego ostatniego, a droga w zaświaty jest drogą bez powrotu; o Alice Cooperze, artyście, który przybrał swój pseudonim na cześć czarownicy, za której wcielenie się uznawał, i o wątpliwościach, co do jego nawrócenia; o filmowych wizjach kontaktu z duchami, które niebezpiecznie spłycają istotę zła; o tym, że kto się nie modli, nie będzie zbawiony, bo bez modlitwy umiera nasza osobista relacja z Bogiem, a przed śmiercią często jest już za późno na reanimację naszej wiary; a także o procesie beatyfikacyjnym siedmioletniej Antonietty Meo, która swoje cierpienie ofiarowała Jezusowi.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Terminarz - agenda biblijna na 2024 rok ze św. Janem Pawłem II
Terminarz - agenda biblijna na 2024 rok ze św. Janem Pawłem II

26,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 29,99 zł
szt.
Naklejki chrześcijańskie zestaw 10 sztuk mix różne wzory
Naklejki chrześcijańskie zestaw 10 sztuk mix różne wzory

4,90 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 3,00 zł
szt.
Rachunek sumienia z bł. Carlem Acutisem. Przygotowanie do spowiedzi świętej
Rachunek sumienia z bł. Carlem Acutisem. Przygotowanie do spowiedzi świętej

9,50 zł

Cena regularna: 11,90 zł

Najniższa cena: 9,90 zł
szt.
Boski viral. O pasji życia i modlitwy - ks. Adrian Chojnicki
Boski viral. O pasji życia i modlitwy - ks. Adrian Chojnicki

24,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 27,90 zł
szt.
Promocje
Różaniec ze świętą Joanną Berettą Mollą
Różaniec ze świętą Joanną Berettą Mollą

9,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł
szt.
Elegancki kalendarz - terminarz B6 na 2024 LUX okucia + złocenia
Elegancki kalendarz - terminarz B6 na 2024 LUX okucia + złocenia

29,90 zł

Cena regularna: 39,95 zł

Najniższa cena: 39,95 zł
szt.
Karty Memo - Zapamiętaj świętych cz. I - gra memory dla dzieci
Karty Memo - Zapamiętaj świętych cz. I - gra memory dla dzieci

23,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 24,90 zł
szt.
Luisa Piccarreta. Nabożeństwo do świętych aniołów - Marcello Stanzione
Luisa Piccarreta. Nabożeństwo do świętych aniołów - Marcello Stanzione

16,90 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl