Miesięcznik Egzorcysta - styczeń 2015 (numer 29)

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Szatan swoją pychą usiłuje zarazić ludzi, którymi de facto gardzi i których nienawidzi, szukając jedynie własnej, ponurej satysfakcji w szerzeniu buntu przeciw Bogu. W 29 numerze Miesięcznika Egzorcysta (styczeń 2015), poświęconym pysze i jej pokonywaniu, przeczytać można o tym, że pokora jest mądrością, a pycha głupotą oraz że pycha nie znosi posłuszeństwa, na własną rękę i po swojemu próbuje dążyć do doskonałości, a człowiek pyszny nie potrzebuje łaski Bożej, bo wszystko „wie lepiej”.

Ksiądz dr hab. Marek Chmielewski pisze w swoim artykule, że osobie pysznej wydaje się, iż potrafi zdziałać takie rzeczy, które obiektywnie przekraczają jej możliwości, a także osiągnąć taki poziom uduchowienia, jakiego mogliby pozazdrościć jej najwięksi święci.

Czego najbardziej boi się Diabeł? Dlaczego Szatan nienawidzi Maryi? Dlaczego codziennie podejmuje walkę z Bogiem i człowiekiem? Skąd się bierze pycha człowieka w odniesieniu do Boga? Dlaczego tak wielu ludzi ulega złu, a wręcz fascynuje się złem? Czy ludzie nie boją się wchodzić z Szatanem w układy? Na te i inne pytania odpowiada w wywiadzie demonolog ks. dr Mariusz Gajewski. Ostrzega również: Pycha grozi każdemu człowiekowi. Nie ma tu wyjątków. Każdy w jakiejś mierze nasiąknięty jest grzechem pychy, jeden bardziej, drugi mniej, jeden o tym wie, inny nie.

Z rozmowy z Michałem Kondratem dowiadujemy się, jak został świeckim pomocnikiem egzorcysty, na czym polega ta posługa oraz jak wyglądały manifestacje złego ducha podczas egzorcyzmów. Ponadto opowiada nam o swoim najnowszym filmie, o ojcu Matteo da Agnone – niezwykłym zakonniku i egzorcyście, który zepsułSzatanowi święto i którego Bóg obdarzył […] charyzmatem pozwalającym mu gromić diabła nawet 400 lat po śmierci, a także o pielgrzymkach z Polski do jego grobu, gdzie zdjęcia, także te w telefonach komórkowych, przysysały się do pionowej tablicy. Zdradza także swój pomysł na film fabularny o św. Maksymilianie Kolbem.

Napisał na postumencie figury Najświętszej Maryi Panny: Nie jesteś ani dziewicą, ani matką i jeszcze tego samego dnia się nawrócił – historię objawienia się Maryi hiszpańskiemu protestantowi Brunowi Cornacchioli przedstawia w swoim artykule dr Wincenty Łaszewski.

Za pełne pychy ambicje zbudowania raju na ziemi krwawo zapłaciły dziesiątki milionów ludzi, którym stworzono na ziemi piekło. O piekle rewolucji, będącej przejawem pychy rewolucjonistów, pisze w artykule „Pycha i rewolucja” prof. Grzegorz Kucharczyk, a o pysze wkradającej się w pozornie neutralne moralnie dziedziny życia (jak nauka i technika) w „Czy wszechwładza ekspertów przyniesie człowiekowi spełnienie?” ks. Krzysztof Adamski, bo pycha radykalnych technokratów, pragnących zająć miejsce Boga, przejawia się nie tylko w wielkich projektach przebudowy dotychczasowego świata, lecz dotyczy także życia codziennego.

Ponadto w numerze m.in. o potędze prostej modlitwy serca, która płynąc z wnętrza, skutecznie formuje osobę modlącego się, nie będąc tylko aktem służącym „jakiejś sprawie”; o współczesnym kulcie ciała, który nie pozwala myśleć inaczej niż poprzez pryzmat wyglądu zewnętrznego, aprzecież człowiek powinien […] troszczyć się o swoje ciało jak o dar od samego Boga. Nie wolno mu jednak zapomnieć, iż nie stanowi ono ostatecznego celu i sensu życia; o pokorze Pana Boga, który jest wielki i którego stać na […] uniżenie oraz o tym, że osobę ludzką, doświadczającą swej małości, nieustannie dopadają zmory pychy i niezdrowej megalomanii; a także o rozpoczętej 30 listopada 2014 roku sztafecie modlitwy żeńskich klasztorów kontemplacyjnych za Kościół i świat.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Deszcz róż. Na każdy dzień roku - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Deszcz róż. Na każdy dzień roku - św. Teresa od Dzieciątka Jezus

29,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Czułe chwile. Kalendarz 2024 - terminarz - Katarzyna Olubińska
Czułe chwile. Kalendarz 2024 - terminarz - Katarzyna Olubińska

33,90 zł

Cena regularna: 46,90 zł

Najniższa cena: 36,90 zł
szt.
Jezus - KOMIKS -Ben Avery, Sergio Cariello
Jezus - KOMIKS -Ben Avery, Sergio Cariello

94,90 zł

Cena regularna: 129,90 zł

Najniższa cena: 129,90 zł
szt.
Kubek Lektora
Kubek Lektora

19,95 zł

szt.
Promocje
Święta codzienność. O liturgii przemieniającej życie - ks. Krzysztof Porosło
Święta codzienność. O liturgii przemieniającej życie - ks. Krzysztof Porosło

29,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 26,90 zł
szt.
Czułe chwile. Kalendarz 2024 - terminarz - Katarzyna Olubińska
Czułe chwile. Kalendarz 2024 - terminarz - Katarzyna Olubińska

33,90 zł

Cena regularna: 46,90 zł

Najniższa cena: 36,90 zł
szt.
Jestem własnością Boga. Duchowość służebnicy Bożej matki Teresy od Jezusa (Marchockiej) -  Jerzy W. Gogola
Jestem własnością Boga. Duchowość służebnicy Bożej matki Teresy od Jezusa (Marchockiej) - Jerzy W. Gogola

16,90 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
szt.
Świadectwo - Alicja Lenczewska (audiobook na płycie CD)
Świadectwo - Alicja Lenczewska (audiobook na płycie CD)

49,00 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 32,90 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl