Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych - luty 2016 nr 2 (42)

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Miesięcznik Egzorcysta. Pismo ludzi wolnych numer 42 - luty 2016

Przewodnim tematem numeru jest problem nawiedzonych miejsc, gdzie zachodzą zjawiska związane z obecnością bytów duchowych, których działanie przejawia się w formie niewyjaśnionych zjawisk fizycznych takich jak: przesuwanie lub spadanie przedmiotów, wybuchy pożarów, pojawianie się dymu czy tajemniczych odgłosów.

Ks. dr hab. Aleksander Posacki w artykule „Samozapłony – rozżarzony pocisk Złego” stwierdza: W mieszkaniu dochodziło do spontanicznego i samoczynnego zapalania się przedmiotów: ręczników, ubrań (także tych noszonych na ciele), mebli, firan. Uciążliwy problem ciągnął się już parę miesięcy. (…) Bóg „musiał” interweniować. Dopuścił dręczenie Złego w mieszkaniu mężczyzny. On sam się na to zresztą otworzył, gdyż do swego serca wpuścił złego ducha. Bóg dał mu jednak znak. To był najwyższy czas na zmiany, na nawrócenie.

Z kolei Maria Patynowska w tekście „Egzorcyzmy w nawiedzonym domu” opisuje nadzwyczajne zjawiska w domu Boba Cranmera. Autorka podkreśla: Do zjawisk, które niepokoiły mieszkańców, dołączyły kolejne. Oto krucyfiksy same przekręcały się na ścianach pod różnymi kątami. Ciekła spod nich krew. Ponadto na ścianach i suficie pojawiały się różne substancje organiczne. Następowało zatrzymywanie się zegarów. Z kolei podczas egzorcyzmów krzyże ulegały zniszczeniu, a różańce rozerwaniu.

Ks. Janusz Czenczek, egzorcysta diecezji gliwickiej, w wywiadzie dla naszego miesięcznika wyjaśnia: Musimy tu pamiętać o fundamentach wiary. Wszelkie działania złego ducha – od pokus po manifestacje – mają na celu oderwanie nas od Pana Boga. Żebyśmy przestali myśleć o Bogu i poszli za Złym. Jeśli tak się stanie, to on triumfuje.

Dr Wincenty Łaszewski w artykule zatytułowanym „Apokaliptyczne wizje Madeleine Porsat” wskazuje: Wizjonerka z okolic Lyonu otrzymała od Matki Najświętszej przesłanie: nadchodzi kres czasów. Owo „nadchodzenie” będzie przesiąknięte złem, a „kres” nasycony zostanie światłem i dobrem. To, co ma się wydarzyć, nie będzie naturalną koleją rzeczy. (…) Przyszłych wydarzeń nie będzie można uznać za naturalne. W świecie unaoczni się działanie sił nadprzyrodzonych – tych z otchłani i tych z nieba.

Skoro był Wielki Wybuch, musi istnieć jego Wielki „Pirotechnik – stwierdza w swoim tekście prof. Peter Kreeft. I dodaje: Absolutny początek jest tym, co większość ludzi ma na myśli, kiedy mówi „Bóg”. Mimo to niektórzy ateiści za bardziej racjonalne uważają istnienie nieskończonej liczby innych wszechświatów niż istnienie Stwórcy.

Z kolei w dziale „Pytania Czytelników” ks. dr hab. Aleksander Posacki wskazuje, jak odróżnić, kiedy nienaturalne hałasy pochodzą od demona, a kiedy od dusz czyśćcowych.

Ponadto w numerze m.in. o męczeństwie św. Eulalii, grzechu ekologicznym, miłosierdziu, które daje szansę na zwycięstwo, a także o tym, że Jezus jest niewygodny dla FIFA.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Rok ze Świętą Hildegardą KALENDARZ 2020
Rok ze Świętą Hildegardą KALENDARZ 2020
24,90 zł 19,90 zł
szt.
Co się wydarza podczas Mszy - Jeremy Driscoll OSB
Co się wydarza podczas Mszy - Jeremy Driscoll OSB
24,00 zł 21,90 zł
szt.
Dotyk SŁOWA - o. Krzysztof Górski karmelita bosy
Dotyk SŁOWA - o. Krzysztof Górski karmelita bosy
19,90 zł 16,90 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl