RÓŻANIEC medytacje biblijne. Synteza Ćwiczeń duchowych - Cezary Sękalski

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 19,95 zł 19.95
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

20 biblijnych medytacji różańcowych. Praktyczna pomoc w odkryciu medytacyjnego wymiaru różańca. Synteza Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli

Pewne praktyki religijne odkładamy do lamusa jak sprzęty, które nam spowszedniały. Nierzadko porzucamy je także dlatego, że nikt nam nie wyjaśnił, do czego służą i jak się nimi posługiwać. Kiedy jednak "przypadkowo" je odkryjemy, kiedy zdmuchniemy z nich kurz i spojrzymy uważniej, tajemnica, która jest w nich ukryta, nagle przemówi do nas ze zdwojoną siłą i poprowadzi nas w świat, którego istnienia dotąd nie przeczuwaliśmy...
Ze wstępu Autora

Przedmowa do wydania trzeciego

Istnieją książki, które zyskują nowe życie i ta z pewnością do nich należy. Pierwotnie była ona pomyślana wyłącznie jako propozycja dla pogłębienia duchowości różańcowej Czytelników, a od kilku lat zyskała też nową funckję, stając się propozycją różańcowej syntezy Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, odprawianej w jezuickich ośrodkach rekolekcyjnych. W październiku 2009 roku rozpocząłem dawanie Ćwiczeń tą metodą w Centrum Duchowości Księży Jezuitów w Częstochowie, a od października 2011 roku jedną serię takich rekolekcji proponuję w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach. jak przystało na syntezę, ten typ rekolekcji proponowany jest osobom, które przeszły cały cykl czterech tygodni rekolekcji ignacjańskich i korzystając z analogicznej metody (opartej na osobistej medytacji i kierownictwie duchowym) poszukują nowych formacyjnych inspiracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po taką propozycję sięgneły także osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z duchowością ignacjańską. Może ich to zachęcić do przejścia czterech tygodni Ćwiczeń duchowych św. Ignacego. W najbliższym czasie tego typu syntezę poprowadzę dla pewnego żeńskiego zgromadzenia zakonnego i mam nadzieję, że będzie ona owocna dla uczestniczek.
Te nowe okoliczności skłoniły mnie do tego, aby dotychczasowe rozważania (których dwa poprzednie wydania ukazały się pod tytułem "Różaniec święty na nowo odkryty") uzupełnić o trzy wprowadzenia typowe dla medytacji ignacjańskiej. Stanięcie w obecności Bożej, wyobrażenie miejsca i prośba o owoc medytacji mogą pomóc w lepszym przeprowadzeniu poszczególnych rozważań metodą św. Ignacego Loyoli. Książka - poza tymi drobnymi uzupełnieniami oraz odświeżeniem tytułu - nie zawiera żadnych istotnych zmian w stosunku do poprzedniego wydania.
Cezary Sękalski

Cezary Sękalski - doktor teologii duchowości i dziennikarz. Żonaty. Wykłada w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie i w Podyplomowym Studium Duchowości na KUL w Lublinie. jako kierownik duchowy i rekolekcjonista współpracował z domami rekolekcyjnymi księży jezuitów w Częstochowie i Czechowicach-Dziedzicach. Autor książkowych wywiadów z Józefem Augustynem SJ, Elżbietą Sujak, Adamem Nowakiem i Janem Budziaszkiem oraz książek z zakresu duchowości.

 

Dane techniczne

Autor Cezary Sękalski
Format 130x200 mm
Ilość stron 232
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl