Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne - Małgorzata Prusak

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Sprzeciw sumienia farmaceutów to książka poruszająca aspekty etyczne i teologicznomoralne sprzeciwu sumienia farmaceutów.

Osobom trudniącym się przygotowywaniem leków zawsze stawiano wysokie wymagania dotyczące kwalifikacji zawodowych, a także postaw moralnych. Nie bez przyczyny ukształtował się pewien stereotyp aptekarza jako wzorca uczciwości i sumienności. Sami też farmaceuci dają wyraz trosce o dobre imię swojej profesji w treści formułowanych przyrzeczeń aptekarskich oraz zasad zasad wśród których dbałość o dobro pacjenta zajmuje pierwsze miejsce.

Obecnie prawo farmaceuty do postępowania zgodnie z sumieniem, które niekiedy przejawiałoby się w sprzeciwie sumienia polegającym na odmowie realizacji recepty lekarskiej lub wydania danego produktu pacjentowi, postrzegane jest jako coś problematycznego, złożonego, a często wręcz kontrowersyjnego. Sprzeciw sumienia koliduje bowiem z prawami innych osób, w tym prawem pacjenta do autonomii oraz z prawem dostępu do legalnie zarejestrowanych środków. 

Tematem tego opracowania są głównie aspekty etyczne i teologicznomoralne sprzeciwu sumienia farmaceutów. Już samo słowo "sumienie", określające najgłębsze pokłady ludzkiej świadomości moralnej i nieodłącznie związane z jego godnością i tożsamością, łączy się z odpowiedzialnością za dokonywanie wyborów moralnych. Stawia więc ono omawiany problem w polu zainteresowań zarówno etyka, jak i teologa moralisty.

Dzięki niniejszej książce refleksja bioetyczna w Polsce ubogaciła się o niezwykle cenne studium, które może stanowić podstawę dla wielu szczegółowych rozwiązań dylematów sumienia aptekarzy i farmaceutów.

 

Dane techniczne

Autor Małgorzata Prusak
Format 145 x 204mm
Ilość stron 445
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl