Wielki Stygmatyk - Święty Ojciec Pio

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Postać o. Pio – dziś świętego – fascynuje i intryguje od lat, nie tylko ludzi wierzących. Skromny, cichy żywot wiernego syna Biedaczyny z Asyżu jest wyzwaniem dla dzisiejszego świata. Wielka tajemnica uczestniczenia w udręce stygmatów Zbawiciela w pewnym sensie uczyniła z Ojca Pio proroka naszych czasów. Zaś jego heroiczny dyżur w trybunale pokuty w oczach milionów ludzi uczynił zeń Chrystusowego ministra od spraw beznadziejnych. Garnięto się więc do niego, mimo iż często mówił ludziom słowa bardzo twardej prawdy. Zżymali się czasem, odchodzili, ale powracali, klękali pod błogosławieństwem krwawiącej ręki pokornego mnicha, który potrafił pokazać im kawałek nieba, obudzić nadzieję...
Świat chrześcijański ucieszył się kanonizacją Ojca Pio. Świadczyły o tym setki tysięcy ludzi uczestniczących w uroczystościach na Watykanie. My, Polacy, cieszymy się dodatkowo – dokonał tego aktu nasz rodak Jan Paweł II.
Wydawnictwo Michalineum – mając na uwadze, że o. Pio żył jakby w cieniu wielkiego sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano (kustoszami są obecnie Michalici) – postanowiło przybliżyć zarówno samą postać, jak i warunki w jakich żył święty Stygmatyk. Uczyniło to w sposób bardzo wykwintny: wydając album Wielki Stygmatyk – Święty Ojciec Pio. Ponad 60 kolorowych zdjęć autorstwa Grzegorza Gałązki wzbogaconych zostało tekstami św. o. Pio i Jana Pawła II. Wstęp do dzieła napisał o. Gabriel Bartoszewski OFM Cap. Zarówno wstęp, jak i teksty św. Pio wskazują potrzebę ogromnego zaufania Miłosierdziu Bożemu, w ogóle w potrzebę modlitwy – zwłaszcza różańcowej.

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 20,8 x 28,5 cm
Ilość stron 80
Oprawa miękka

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl