4-latki "Bóg kocha dzieci" Przewodnik metodyczny (3 zeszyty) - Wydawnictwo Jedność

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 13,00 zł 13.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Zeszyty przewodnika metodycznego zawierają 51 jednostek zgrupowanych w sześciu działach: I. Raduję się ze świata, w którym żyję; II. Dziękuję Bogu za Jego dary; III. Chcę być bliżej dobrego Boga; IV. Jezus jest wśród nas; V. Kocham Boga i staram się być dobry; VI. Jednostki okolicznościowe.

Każda jednostka metodyczna jest przygotowana na około 25-30 minut zajęć i zawiera trzy główne części: wprowadzenie, aktywizację i zakończenie. W zależności od celów i treści jednostki poszczególne części składają się z kilku elementów. Katechezy zostały tak opracowane, aby Katecheta uwzględniając możliwości katechizowanych, własne i bazy dydaktycznej, mógł wybrać albo modyfikować niektóre elementy. Aby to ułatwić w każdej jednostce znajduje się „Kącik katechety”, a na ostatnich stronach przewodnika metodycznego został umieszczony wykaz proponowanej literatury na temat dzieci w wieku przedszkolnym oraz publikacje pomocne w przygotowaniu się do nauczania religii w przedszkolu i tworzeniu warsztatu katechetycznego. Starano się, aby dzieci podczas katechezy były bardzo aktywne, dlatego istotną rolę odgrywają metody aktywizujące.

Zastosowano m. in. metody integracji, plastyczne, muzyczne, dyskusyjne, dramowe, teatralne, gry i zabawy dydaktyczne, a także proste metody biblijne i liturgiczne. Pragnąc zafascynować dzieci Bogiem i osiągnąć ich większe zaangażowanie w katechezie zastosowano kartonową pacynkę Marka – głównego bohatera przedszkolnej grupy czterolatków.

Dane techniczne

Autor D. Kurpiński, J. Snopek
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl