Bóg jest większy - rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

„Kiedy patrzę na całość swojej posługi, to widzę, że Opatrzność przewidziała moją misję w Kościele. Każdy poprzedni etap przygotowywał mnie do następnego. Bóg pozwolił mi być spełnionym” (abp Henryk Hoser).

Książka Bóg jest większy to rozmowa dwóch bliskich sobie ludzi Kościoła: biskupa i człowieka świeckiego – o doświadczeniu życiowym Księdza Arcybiskupa, o sile zła i mocy Boga, o bioetyce i rodzinie w czasach zmian kulturowych zachodzących w naszym społeczeństwie.

„Na wywiad namawiałem ks. abpa Hosera od kilku lat, będąc pewnym, że to, co ma do przekazania, sposób, w jaki potrafi mówić o Panu Bogu, powinno być poznane przez ludzi, którzy szukają dobra i sensu. (...) przekonałem się, jak bardzo Bożym człowiekiem jest Ksiądz Arcybiskup. Zawsze, całą swoją postawą, wierny obranemu przez siebie zawołaniu biskupiemu (Maior est Deus – Bóg jest większy), kieruje oczy ku Panu Bogu, przekonując, że w Nim jest siła i przyszłość, sens i zrozumienie. To człowiek ogromnie doświadczony, człowiek środka i równowagi, o błyskotliwym intelekcie i subtelnym poczuciu humoru. Dlatego perspektywa, z jakiej Ksiądz Arcybiskup może patrzeć na Kościół powszechny i Kościół w Polsce, jest wyjątkowa. Niezwykle przy tym ujmuje jego ciepło i otwartość, a także zdolność do przyjaźni, jaką potrafi obdarzyć wiernych”
(prof. UW dr hab. Michał Królikowski, z Przedmowy).

RECENZJE:
Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP
„Dopiero lektura tej rozmowy pozwala znacznie lepiej zrozumieć wszystkie decyzje i słowa arcybiskupa Hosera”.

Bogumił Łoziński, „Gość Niedzielny”
„Momentami miałem wrażenie, że czytam kard. Ratzingera. Arcybiskup Hoser potwierdził w książce, że jest wybitnym intelektualistą, o wielkim doświadczeniu Kościoła, który niewątpliwie kocha”

ks. prof. dr hab. Franciszek Longchamps de Bérier
„Znakomita przygoda intelektualna, fascynujące świadectwo wiary oraz unikalnego doświadczenia kościelnego i misyjnego. Mądry wywiad, przeprowadzony przez wrażliwego prawnika, wreszcie odsłania prawdziwe oblicze arcybiskupa Henryka Hosera”

Dane techniczne

Autor abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski
Format 123x195
Ilość stron 200
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl