Ikona Matki Bożej Rozwiązującej Węzły 10 x 13

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 56,90 zł 56.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Ikona Matka Boża Rozwiązująca Węzły. Bizantyjska ikona wykonana na drewnianej desce o grubości 1,5 cm w pracowni ikon w Grecji.

Posiada certyfikat autentyczności ręcznego wykonania. Wymiary: szerokość: 10 cm, wysokość 13  cm, grubość 1,5  cm.

Papież Franciszek, gorący czciciel wizerunku Matki Bożej Rozwiązującej Węzły tak przedstawia duchową interpretację tego obrazu:

"Jej dłonie mają moc rozwiązać każdy węzeł życiowy - plątanina poddana próbom uporządkowania przez kogokolwiek innego niż Maryja, zapętla się jeszcze bardziej. Co jednak sprawia, że węzeł się rozplątuje? Dlaczego dokonuje tego Maryja? Wyjaśnia to św. Ireneusz: Węzeł splątany przez nieposłuszeństwo Ewy rozwiązany został przez posłuszeństwo Maryi; co związała przez niewierność dziewica Ewa, to dziewica Maryja rozwiązała przez wiarę.

Supeł na nici życia ludzi i narodów powstał z dwóch przyczyn: nieposłuszeństwa i niedowiarstwa. Maryja rozplątuje go właśnie dzięki swojemu posłuszeństwu i wierze."

Symbolika cudownego wizerunku Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

W środku wizerunku stoi Maryja, jakby zawieszona między niebem a ziemią, jaśniejąca, niosąca pomoc rodzinie - Pośredniczka pomiędzy Jezusem Chrystusem Synem Bożym, a nami. Maryja jest przedstawiona jako niewiasta obleczona w słońce, ma księżyc u stóp, a na głowie koronę z dwunastu gwiazd, jak to jest zapisane w Księdze Apokalipsy św. Jana.

Towarzyszy Jej Duch Święty - Pocieszyciel, ponieważ przez niego Maryja staje się Matką Boga, pełną łaski. Wizerunek przedstawia Maryję jako Niepokalanie Poczętą - stopą miażdży Ona głowę węża. 

Najświętszą Dziewicę otacza zastęp aniołów, którzy uznają Jej królewską władzę - służą Jej i są Jej posłuszni. Jeden z nich trzyma wstążkę, wstęgę naszego życia, całą zamotaną w węzły różnych rozmiarów - to konsekwencje grzechu we wszystkich dziedzinach naszego życia.

Maryja bierze nasze życie w swoje współczujące ręce i rozwiązuje nimi węzły jeden po drugim. Zasupłana wstęga zmienia się w nową wstęgę, wolną od wszystkich węzłów.

Maryja rozwiązująca węzły - obrazek z modlitwą

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl