Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej - Milena Kindziuk

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Cały świat poznał jej syna. Każdy, kto miał okazję z nim rozmawiać, podkreślał to, jak dobrym, ciepłym i niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II. A on często mówił o tym, jak wiele zawdzięcza swojej matce i rodzinie, którą udało jej się stworzyć.

Kim była ta niezwykła kobieta? Jakie były jej losy? Jaki był dom, w którym wychowywał się Papież?

Milena Kindziuk przez kilka miesięcy przemierzała Polskę w poszukiwaniu choćby najdrobniejszych wspomnień o Emilii Wojtyłowej. Rozmawiała z krewnymi rodziny Wojtyłów oraz najbliższymi współpracownikami Jana Pawła II, przeglądała księgi parafialne, miejskie kroniki, muzealne zbiory. Dotarła do niepublikowanych wcześniej zdjęć i nieznanych dokumentów. To wszystko pozwoliło jej na stworzenie jedynego w swoim rodzaju portretu matki Świętego Papieża – Polaka, kobiety niezwykle silnej, odważnej i całkowicie oddanej swojej rodzinie.

Dane techniczne

Autor Milena Kindziuk
Format 124x195
Ilość stron 320
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

17 listopada 2013

Dzięki książce „Matka Papieża”, możemy poznać losy nie tylko samego Jana Pawła II, ale i jego rodziny, jego dziadków, jego rodziców. Dowiadujemy się, jakie odebrał wychowanie, kim tak naprawdę była jego matka, jakie wartości wyznawała. Bardzo ciekawe jest oglądanie archiwalnych zdjęć oraz zdjęć współczesnych pokazujących miejsca związane z Emilią Wojtyłową. Jestem z Krakowa, więc ulicę Starowiślną czy kościół Piotra i Pawła znam bardzo dobrze, a nie wiedziałam, że to ważne dla rodziny Wojtyłów miejsca. Bardzo dobra i bardzo interesująca książka.

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl