Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II - Mieczysław Mokrzycki , Brygida Grysiak

Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II - Mieczysław Mokrzycki , Brygida Grysiak e-religijne.pl
  • promocja
Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 18,90 zł 29,90 zł 18.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Po bestsellerowym "Najbardziej lubił wtorki" – książce o codziennym życiu papieża Jana Pawła II, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki opowiada Brygidzie Grysiak o tym, co działo się w papieskich apartamentach, kiedy nie było w nich gości, a przy stole zasiadali sami domownicy. Dwa ważne momenty w roku: Boże Narodzenie i Wielkanoc, były czasem, kiedy w Watykanie pojawiał się mały kawałek Polski – z jej świątecznymi zwyczajami, śpiewami, opowieściami. Ta książka to opowieść o tym, jak Jan Paweł II przygotowywał się do tych dni. Czy odwiedzał go św. Mikołaj? Jakie potrawy pojawiały się na świątecznym stole? Obok opowieści lekkich, anegdotycznych, pojawiają się też sprawy poważne.

Świadkowie ostatniego Wielkiego Tygodnia Jana Pawła II w przejmujący sposób opowiadają o tym, co działo się w papieskich apartamentach w ostatnim tygodniu życia Papieża. Wstrząsające relacje o bólu, cierpieniu, ale przede wszystkim o wielkiej cierpliwości, z jaką Jan Paweł II podchodził do tego, co działo się w tym czasie wokół niego, w zupełnie nowym świetle pokazuje czas, który dla wszystkich wierzących był szczególny. Swoim życiem napisał najpiękniejszą encyklikę – mówi abp Mokrzycki. Żadna inna encyklika nie przyprowadziła do Boga tylu ludzi

Dane techniczne

Autor Mieczysław Mokrzycki , Brygida Grysiak
Format 144x195
Ilość stron 176
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

13 listopada 2013

Któż z nas nie kochał Jana Pawła II. Ja nadal noszę go w swoim sercu i nie zamierzam tego zmieniać, a publikacje takie jak ta, tylko umacniają moją wiarę w jego świętość. Piękne anegdoty i opowieści o Brygidy Grysiak i abp. Mokrzyckiego urzekną każdego. Jestem o tym święcie przekonana.

13 listopada 2013

Kupiłem tę książkę nieco na chybił-trafił, bo spodobała mi się ogromnie okładka. Dziś dostałem i już jestem polekturze. Z czystym sumieniem mówię, że warto, bo o niczym co w tej książce jest szczegółowo opisanie dotąd nie wiedziałem. Włącznie z kościelnymi obrzędami, a jestem w seminarium. Fajnie jest zgłębiać postać Jana Pawła II.

17 listopada 2013

Świetna książka na nadchodzący zimowy, świąteczny czas - pokazująca świętość Papieża na co dzień i od święta, wzór do naśladowania, jego niesamowitą, wspaniałą postać. Dużo tu zabawnych, ale i wyciskających łzy historyjek, anegdot i powiedzeń Papieża, kulisów jego życia prywatnego w Watykanie, które i tak zawsze oddane było Bogu i innym ludziom. Mowa jest przede wszystkim o Bożym Narodzeniu i Wielkanocy, o tym, jak Jan Paweł II głęboko i mądrze je świętował i zawsze starał się być z innymi.

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl