Miesięcznik Żywe Słowo - wrzesień 2012

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 5,90 zł 5.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata – to wyznanie wiary Kościoła. W tym stwierdzeniu – jak zauważyli greccy Ojcowie Kościoła – jest tyle pewności, ile pytań. Tylewiary, ile zdumienia. Tyle słów, ile milczenia wobec niepojętej tajemnicy. Powiedzieć: „Jezus jest Zbawicielem” oznacza wyrazić słowami wewnętrzną pewność, którajest rdzeniem wiary chrześcijańskiej i za którą setki świadków Chrystusa oddało życie. Ale zapytać: „Co znaczy, że Jezus jest Zbawicielem?” oznacza otworzyć się nabezkres tajemnicy, stanąć w zdumieniu i świadomości ograniczonych możliwości naszych wyobrażeń i prosić Pana o coraz większe zrozumienie tajemnicy. Tozrozumienie nie oznacza przyswojenia sobie garści idei czy intelektualnych spekulacji, lecz jest darem wewnętrznego życia w Duchu.

Co znaczy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem? „Słowo jest Bogiem, rządzi całym stworzeniem i utrzymuje je w porządku, aby dzięki kierowaniu Opatrzności idziałaniu Słowa natura mogła być i trwać oświecona i silna” (św. Atanazy). „Nasze nieprawości wymagały większej pomocy. Było nią Słowo Boga przedwieczne,niewidzialne, nieuchwytne, bezcielesne, początek z początków, światłość ze światłości, źródło żywota i nieśmiertelności, odbicie piękności pierwowzoru,nienaruszalna pieczęć, niezmieniony obraz, granica i myśl Ojca” (św. Grzegorz z Nazjanzu). „Chrystus przyjął do swojej własnej nieskończonej istoty samą naturęludzką w całej jej pełni... Przybierając w ten sposób nową naturę, jednocześnie pod żadnym względem nie przestał być tym, czym był przedtem” (bł. John HenryNewman). „Fakt, że Jezus, Bóg-Człowiek, jest taki a nie inny, objawia Boga. Na pytanie, kim jest Bóg, chrześcijanin nie odpowiada, że jest najwyższą istotą alboprzyczyną świata, albo absolutnym duchem, ale że jest On tym, który przemawia z istnienia Chrystusa” (Romano Guardini).

Co znaczy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem? Odpowiedzi Przyjaciół Boga są inspiracją dla naszych osobistych poszukiwań...

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl