Miłosierdzie. Niemożliwe staje się możliwe - Christoph Schönborn OP

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Odkupienie jest mi absolutnie potrzebne. Jak nikt sam nie może dać sobie życia, tak też nikt nie może dać sobie życia wiecznego. Na niebo nie możemy sobie zasłużyć ani naszymi sukcesami, ani wysiłkami. Znaczy to jednak, że bez Jego zmiłowania jestem absolutnie zgubiony. Czy nie jest to jednak stara „sztuczka księżowska”? Najpierw porządnie straszy się ludzi piekłem, grozi się im wszelkimi możliwymi męczarniami, wieczną karą potępienia, ażeby ich następnie nakłonić do nawrócenia
i strwożone serca pocieszyć myślą o darze miłosierdzia Bożego? – Nie, tak nie może być.

Christoph Schönborn OP

 

CHRISTOPH  SCHÖNBORN OP (ur. w 1945 r. w Skalsku na terenie dzisiejszej Republiki Czeskiej)  jest dominikaninem, arcybiskupem Wiednia, kardynałem,  członkiem Kongregacji Nauki Wiary, Kongregacji Kościołów Orientalnych oraz Kongregacji ds. Katolickiego Wychowania. W herbie kardynała znajdują się słowa Chrystusa ,,Vos autem dixi amicos´ (Nazwałem was przyjaciółmi). Arcybiskup od lat głosi katechezy w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana. Książka "Miłosierdzie. Niemożliwe staje się możliwe" jest zapisem katechez na temat Bożego miłosierdzia.

Tegoż autora w Wydawnictwie W drodze ukazały się dotychczas: Boże Narodzenie. Mit staje się rzeczywistością; Człowiek i Chrystus na obraz Boga; Grzech pierworodny w nauczaniu Kościoła; Jedność w wierze; Jezus Chrystus. Katechezy wiedeńskie; Przebóstwienie, życie i śmierć.

Dane techniczne

Autor Christoph Schönborn OP
Ilość stron 174
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl