Motywy nadziei. Komentarze do Ewangelii niedzielnych na rok A - Ermes Ronchi, Marina Marcolini

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Ewangelia pociesza serce, ale też je przynagla. W takim właśnie duchu zostały napisane „Motywy nadziei”. Aby pokazać, że słowo Boga nigdy nikogo nie oskarża, lecz zawsze wyzwala i stanowi źródło życia w wolności. Autorzy, językiem radości i piękna, opowiadają fascynującą historię miłosną o Panu Bogu urzekającym.

Zgromadzone komentarze zrodziły się z dwojakiego zadziwienia: z tego wypływającego z nowości Słowa oraz z płynącego ze spotkań z osobami o sercach rozpalonych, ludźmi odważnymi i mającymi marzenia, rozmiłowanymi w Bogu i człowieku. Ewangelia Jezusa zaraża bowiem nadzieją, wlewa niezachwianą ufność, że życie ma sens, i że jego sens jest pozytywny.
Każdy rozdział kończy się wierszem, ponieważ poezja jest językiem piękna i językiem biblijnym w pełnym znaczeniu tego słowa. Przepojone są nią psalmy, teksty proroków, opowiadania o stworzeniu, teofanie, Pieśń nad pieśniami, a także słowa Jezusa.

Odbiorcy:
– wszyscy spragnieni sensu życia, radości i nadziei,
– chcący pełniej zrozumieć treść i przesłanie Ewangelii,
– poszukujący umocnienia w wierze,
– osoby pragnące pogłębić relację z Panem Bogiem,
– duszpasterze (np. szukający inspiracji dla niedzielnych homilii).

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Wbrew wszystkim prorokom zagłady, wbrew klimatowi pesymizmu, który próbuje nas ogarnąć, Słowo Boże stale jest atrakcyjne i ożywcze. Dzieje się tak, ponieważ Ewangelia jest zawsze aktualna, jest światłem, które czyni nas pełnymi światła. Dzięki niej nasze życie staje się dynamiczne, pełne pasji. O tym właśnie jest ta książka. Zamieszczone w niej komentarze do Ewangelii wyróżnia także i to, że powstały one jako lectio divina na dwa głosy, męski i żeński, zlane w jeden, aby z taką dwojaką wrażliwością zbliżać nas do rozumienia Słowa.

Dane techniczne

Autor Ermes Ronchi, Marina Marcolini
Format 130 x 200 mm
Ilość stron 228
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl