PRZYJDŹ, PANIE JEZU! Chrystus w tajemnicach roku liturgicznego - ks. Krzysztof Porosło

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 27,90 zł 27.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Odkryj piękno i znaczenie roku liturgicznego! Ta wyjątkowa książka stanowi zaproszenie do uważnego przeżywania i pogłębionego rozumienia tajemnic liturgii w cyklu roku liturgicznego. Autor przywołuje słowa papieża Piusa XII: „Rok liturgiczny to sam Chrystus” i pokazuje, w jaki sposób wprowadzić tę prawdę w nasze życie.

Przypomina, że w liturgii nie celebrujemy martwych wydarzeń z przeszłości, ale żywą obecność Jezusa, w którym te wydarzenia żyją.

Książka jest pierwszą z planowanych trzech, które obejmą cały rok liturgiczny. W pierwszym tomie znalazły się rozdziały poświęcone:

1) okresowi Adwentu,
2) uroczystości Bożego Narodzenia,
3) uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
4) uroczystości Objawienia Pańskiego.

Autor przybliża każde z liturgicznych świąt w czterech etapach:
• najpierw prezentuje historię kształtowania się danego okresu liturgicznego czy uroczystości;
• następnie przedstawia sens i znaczenie celebracji, czyli teologię święta;
• w kolejnej części ukazuje związek liturgii z naszym życiem;
• na koniec zaś umieszcza podsumowanie całego rozdziału w postaci infografiki.

Dzięki przystępnemu językowi, bezpośredniemu i jasnemu sposobowi prezentacji treści oraz doskonale dobranym ilustracjom książka ta jest świetną okazją do głębszego i bardziej świadomego uczestnictwa w Boskich tajemnicach.

Autor po mistrzowsku wciąga każdego czytelnika w wir swojej fascynacji i miłości do liturgii.

Ks. Krzysztof Porosło jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Publikuje m.in. w tygodnikach: „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, w miesięcznikach: „W drodze”, „Msza Święta” oraz „Żywe Słowo”. Nagrania jego homilii, rekolekcji i katechez można znaleźć na stronie baptysterium.pl. Jest autorem kilku książek, m.in. Miłosierni jak Ojciec, Liturgia Jezusa Chrystusa, Chrystus zmartwychwstanie w tobie, Zanurzyć się w sercu miłosierdzia, To mówi Amen i Tajemnica śmierci i zmartwychwstania.

Dane techniczne

Autor ks. Krzysztof Porosło
Format 140 x 200
Ilość stron 250
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl