W co wierzysz. Rozważania na każdy dzień - o. Raniero Cantalamessa

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Po co człowiekowi wiara? Dlaczego Bóg nas stworzył? Dlaczego Jezus połamał chleb podczas Ostatniej Wieczerzy? Czym jest zmartwychwstanie? Ojciec Raniero Cantalamessa w krótkich rozważaniach, które mogą być podstawą codziennej modlitwy, pomaga na nowo odkryć źródło wiary oraz zachwycić się pięknem i głębią chrześcijaństwa.

W co wierzysz? – pytanie to Jezus wielokrotnie zadaje w Ewangelii według św. Jana.

Niewidomego od urodzenia pyta: „Czy wierzysz w Syna Człowieczego?”. Marcie, która opłakuje swojego brata, Łazarza, mówi: „Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?”, a na jej wątpliwości, czy warto otwierać grób brata, odpowiada zdecydowanie: „Czy nie zapewniłem cię, że zobaczysz chwałę Bożą, jeśli tylko uwierzysz?”.

Sam fakt użycia w tych przykładach zaimka „ty” dowodzi, że wiara ma wyjątkowo osobisty charakter. Wierzyć można tylko „w pierwszej osobie liczby pojedynczej”. Nawet wyznanie wiary – chociaż podczas Mszy Świętej wypowiadane jest przez wszystkich wiernych – rozpoczyna się od liczby pojedynczej: „Wierzę w Jednego Boga”, a nie od liczby mnogiej: „Wierzymy”.

„Trzeba uwierzyć sercem” (corde creditur), pisał św. Paweł (por. Rz 10, 10); „akt wiary wyrasta z korzeni serca” – stwierdził św. Augustyn.

Właśnie dlatego jest to najbardziej intymne, najbardziej osobiste działanie człowieka, w którym wyraża się pełnia jego wolności.

Wiarę wybierasz sam. Wybierasz ją wciąż od nowa w swoich codziennych decyzjach. Ale czy wiesz, co tak naprawdę wybierasz? Najprostsze pytania prowokują do najważniejszych odpowiedzi.

Dane techniczne

Autor o. Raniero Cantalamessa
Format 142x202 mm
Ilość stron 240
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Jan Paweł II. Biografia - Andrea Riccardi
Jan Paweł II. Biografia - Andrea Riccardi
38,90 zł 19,90 zł
szt.
Kubek "Raduj się w Panu"
Kubek "Raduj się w Panu"
19,90 zł 15,90 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl