Maryja i egzorcyzmy - o. Francesco Bamonte - Esprit

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: [...] Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę. (Rdz 3, 14–15)

Tą niewiastą, zapowiedzianą u początków świata i tryumfującą w czasach apokalipsy, jest Maryja. To Ona, uczestnicząc w zbawczym dziele swego Syna, w sposób szczególny przeciwstawia się działaniom Szatana, biorąc w obronę swoje dzieci. To Jej imienia wzywają kapłani-egzorcyści podczas zmagań z mocami piekielnymi i to w Maryi wszyscy ci, którzy doświadczają diabelskiego dręczenia, składają nadzieję.

Francesco Bamonte, opierając się na autorytecie Biblii oraz nauczania Kościoła, ukazuje, jak ogromną wartość ma autentyczny kult Maryi w walce ze światem demonów. Jego książka to piękny portret Matki i Świętej Opiekunki, która poprzez wspieranie działania Chrystusa prowadzi ludzkość do Boga. Autor przedstawia również swoje osobiste doświadczenia, opowiadając o tym, jak wyraźnie odczuwa obecność i pomoc Maryi podczas swojej kapłańskiej opieki nad osobami opętanymi.


[...] Demony, którym stawiamy czoła, my egzorcyści, współdziałając ściśle z Dziewicą Maryją, są zmuszone świadczyć o nadzwyczajnej godności, w jaką jest Ona przyobleczona wśród wszystkich istot ludzkich i anielskich; wyznawać całą prawdę o Niej i ich całkowitą niemoc w Jej obliczu.

W trakcie egzorcyzmów ma się także do czynienia ze szczególną naprzemiennością wyrażeń obraźliwych i wulgarnych oraz mimowolnych „katechez” i pełnych słodyczy pochwał Matki Bożej, jakie – co następnie opiszę – wbrew swojej woli demony są zmuszone wypowiadać z ogromnym wstrętem.

(fragment Wstępu)


Przekonanie, że świadomość również takich doświadczeń może służyć duchowemu zbudowaniu wierzących, a w konsekwencji – pragnieniu większej chwały Niepokalanej Dziewicy, skłoniło mnie do wydania niniejszej książki.

Chciałbym także przyczynić się do rozbudzania w wierzących coraz żywszej pobożności maryjnej, pobudzanej świadomością nierozerwalnego związku między Chrystusem a Jego Najświętszą Matką w dziele Odkupienia: Ona nieustannie współpracuje z Synem w Jego zbawczej misji wobec nas.

(fragment Wstępu)

Dane techniczne

Autor o. Francesco Bamonte
Format 130x200 mm
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

8 października 2012

Wspaniała książka, która nie tylko zajmuje się egzorcyzmami, ale ukazuje także miejsce Maryi w dziele Boga. Uczy, dlaczego powinniśmy Ją czcicć i być jej poddani ... Polecam!

27 stycznia 2021

Jestem pod wielki wrażeniem tej książki. W książce jest wiele przykładów jak bardzo jesteśmy kochani przez Boga i Maryję i jak bardzo Oni o nas walczą. Opisane w niej przymioty Maryi i poparte przykładami z egzorcyzmów dają wiele do myślenia i rozważania. W Maryi mamy wielką pomoc przeciwko złu osobowemu który nieustannie chce nas męczyć i doprowadzić nas do zguby wiecznej. Maryja jest naszą nadzieją wielką i naszym pokojem. A siła modlitwy jej błogosławionego Różańca poraża i zmusza do ucieczki złe duchy. Kto oddaje się Maryi na zawsze tego Maryja zaprowadzi pewną drogą do swego Syna. Tego wszystkim wam życzę. Zostańcie z Bogiem i Maryją!

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl