Przewodnik do wnętrza Zamku - Tomás Álvarez OCD

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 40,70 zł 40.70
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zamek wewnętrzny to coś więcej niż książka. To niezwykły symbol tajemnicy człowieka. Niemniej jest to również książka, i to ostatnia książka napisana przez Teresę od Jezusa, Doktora Kościoła, która na pięć lat przed swoją śmiercią zawarła w niej najlepszą cząstkę swojej wiedzy. Spisała w niej to wszystko, co wraz z upływem lat powoli klarowało się i oczyszczało w jej doświadczeniu.

Jest czymś zrozumiałym, że przystępując do czytania takiej książki, lub mówiąc lepiej do zagłębiania się w sekretne mieszkania Zamku, uciekamy się do pomocy doświadczonego przewodnika, który będzie szedł przed nami, raz po raz przerywając lekturę, czytając kolejno każdy z rozdziałów tego dzieła, jeden po drugim.

Chodzi przede wszystkim o to, aby ułatwić lekturę i zrozumienie Zamku wewnętrznego św. Teresy. A zatem kolejne strony tego przewodnika nie spełnią swojej roli, jeśli jego lektura nie podprowadzi do suto zastawionej uczty opisanej i podanej nam przez św. Teresę w jej dziele. Przejście do bezpośredniej lektury jej tekstu jest nieuniknione.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl