Śladami Jana Pawła II

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

„Śladami Jana Pawła II” to najnowszy album Wydawnictwa Michalineum i Grzegorza Gałązki. Zawiera on kilkadziesiąt wspaniałych, nigdzie dotąd nie publikowanych fotografii Benedykta XVI oraz kilka zdjęć Jana Pawła II. W albumie znajdziemy wypowiedzi Benedykta XVI dotyczące swego Wielkiego Poprzednika oraz fragmenty homilii i przemówień z niedawno zakończonej pielgrzymki.

Benedykt XVI od samego początku swego pontyfikatu nawiązuje do Jana Pawła II – swego „umiłowanego” Poprzednika. Ta, ponad dwudziestotrzyletnia, współpraca kard. Josepha Ratzingera – prefekta Kongregacji Nauki Wiary – z Papieżem Polakiem nadała kształt współczesnemu Kościołowi. Obydwaj stanowili niezwykły tandem. Dla Ojca Świętego Benedykta XVI kroczenie śladami Jana Pawła II oznacza przede wszystkim kontynuację wcielania w życie postanowień Soboru Watykańskiego II w naszych czasach.

Został On polubiony przez Polaków za ciepłe słowa wypowiadane w ciągu pierwszego roku pontyfikatu o Janie Pawle II i za to, że przemawia po polsku. Niezwykłe fotosy albumu, przedstawiające obecnego Papieża w swoich apartamentach, w kaplicy, podczas pracy i wypoczynku, pokazują miejsca, w których żył, pracował i wypoczywał Jan Paweł II. Niektóre z nich – np. prywatna kaplica w Castel Gandolfo, w której znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – nie mogą nie przypominać Jana Pawła II. Zobaczymy też Benedykta XVI modlącego się na różańcu w ogrodach Castel Gandolfo oraz przy grobie polskiego Papieża.

Pod hasłem „Trwajcie mocni w wierze ” odbył swoją pierwszą zagraniczną pielgrzymkę do naszej Ojczyzny, aby nas umocnić w wierze. Jednak nie tylko po to przyjechał do kraju pochodzenia swego Poprzednika: On sam zapragnął „zaczerpnąć z obfitego źródła naszej wiary, które bije nieprzerwanie od ponad tysiąca lat” – jak przyznał w przemówieniu powitalnym, zaraz po wylądowaniu w Warszawie. Ogromne rzesze wiernych (ponad półtora miliona) towarzyszące Benedyktowi XVI na szlaku Jego pielgrzymki zaprzeczyły opiniom, że Polacy kochali tylko Papieża Polaka. Potwierdziły natomiast, że Papież Niemiec dla nas to taki sam Piotr naszych czasów i taki sam Namiestnik Chrystusa, jak Jego poprzednicy.

Tą niesamowitą atmosferę pielgrzymki Benedykta XVI oraz Jego wdzięczność dla Jana Pawła II i dla Ojczyzny polskiego Papieża oddaje album „Śladami Jana Pawła II ”. Znajdziecie Państwo w nim zdjęcia Grzegorza Gałązki z miejsc, w których był Ojciec Święty oraz Jego liczne fragmenty wypowiedzi o swoim Poprzedniku, a także obszerne fragmenty z ostatniej wizyty apostolskiej w naszym kraju.

Przeglądając karty tego albumu możemy jeszcze raz przeżyć chwile papieskiej pielgrzymki oraz pogłębiać swą wiedzę i wiarę rozważając przesłanie Benedykta XVI, który chce widzieć Polskę i Polaków mocnych wiarą w Jezusa Chrystusa.


Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Ilość stron 120
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
 Pojednanie. 12 prawdziwych historii - Uwe Schulz
Pojednanie. 12 prawdziwych historii - Uwe Schulz
29,90 zł 14,90 zł
szt.
Przyjaciele Święci - GRA PLANSZOWA
Przyjaciele Święci - GRA PLANSZOWA
89,00 zł 65,90 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl