Szkoła modlitwy chrześcijańskiej. Jutrznia i Nieszpory modlitwą Ludu Bożego - ks. Czesław Krakowiak

Jak modlić się brewiarzem? Szkoła modlitwy chrześcijańskiej. Jutrznia i Nieszpory modlitwą Ludu Bożego - księgarnia edycja św. Pawła wydawnictwo - sklep e-religijne.pl
  • promocja
Dostępność: tak
Wysyłka w: do 3 dni roboczych
Cena: 12,00 zł 13,00 zł 12.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Jak świadomie modlić się brewiarzem? Autor "Szkoły modlitwy chrześcijańskiej", analizuje treść dwóch głównych godzin liturgicznych: „Jutrzni” i „Nieszporów” i próbuje wykazać, że „Liturgia godzin” jest doskonałą szkołą modlitwy chrześcijańskiej.

W świadomości wielu wiernych liturgiczna modlitwa Kościoła, czyli liturgia godzin, uważana jest nadal za modlitwę wyłącznie duchownych i członków wspólnot zakonnych. Tymczasem napomnienie św. Pawła, aby "modlić się nieustannie", odnosi się do wszystkich chrześcijan, a nie tylko do tych, którzy są do tego zobowiązani z tytułu przyjęcia sakramentu święceń lub złożenia profesji zakonnej. Liturgia godzin, jako integralna część liturgii Kościoła, jest wykonywaniem i kontynuacją kapłańskiej funkcji Chrystusa, który "nadal przez swój Kościół nieustannie wielbi Boga i wstawia się za zbawienie całego świata, nie tylko przez sprawowanie Eucharystii, lecz także innymi środkami, zwłaszcza przez modlitwę godzin"(Konstytucja o liturgii).

Ta książka, według zamiaru jej autora, ma posłużyć wszystkim, którzy pragną modlić się liturgią godzin świadomie, aby głębiej wniknąć w sens tej liturgicznej modlitwy Kościoła i z całym stworzeniem uwielbić Boga, uczynić ją źródłem własnego uświęcenia i modlitwą wstawienniczą za zbawienie całego świata.

Zobacz także:

Dane techniczne

Autor ks. Czesław Krakowiak
Format 12,5 x 19,5 cm
Ilość stron 104
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl