Błogosławieni miłosierni

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Kult Bożego miłosierdzia, jak złota nić, wpisał się w pontyfikat Jana Pawła II. To On, w głównej mierze, przyczynił się do jego rozpowszechnienia na skalę światową.

Tematyka miłosierdzia Boga względem człowieka okazała się jedną z głównych myśli przewodnich nauczania Papieża Polaka. W trzecim roku pontyfikatu – 30 listopada 1980 r. – ogłosił światu encyklikę „Dives in misericordia”. 18 kwietnia 1999 r. beatyfikował, a 30 kwietnia 2000 r. kanonizował siostrę Faustynę Kowalską – „sekretarkę” Bożego miłosierdzia. Podczas kanonizacji ustanowił drugą niedzielę wielkanocną Świętem Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła. Zaś 17 sierpnia 2002 r. – podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski – konsekrował w Krakowie-Łagiewnikach świątynię Bożego miłosierdzia i dokonał aktu zawierzenia całego świata miłosiernemu Bogu. A już chyba najwymowniejszym znakiem z nieba, co do słuszności zabiegów Jana Pawła II w sprawie Bożego miłosierdzia, potwierdzającym te Jego starania, była sama śmierć Ojca Świętego w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia – 2 kwietnia 2005 roku.

Album Błogosławieni miłosierni przypomina nam przesłanie Jana Pawła II o miłosierdziu Bożym. Zamieszczone w tej publikacji teksty Papieża, a zwłaszcza encyklika Dives in misericordia, przybliżają nam tajemnicę miłosierdzia Bożego i wołają o miłosierdzie, którego tak bardzo potrzebuje człowiek i świat współczesny (por. Dives, 2). Życie i czyny wielkich apostołów miłosierdzia Bożego, o których jest wzmianka w tym albumie: św. siostry Faustyny Kowalskiej, św. ojca Pio z Pietrelciny, św. brata Alberta Adama Chmielowskiego, bł. Matki Teresy z Kalkuty potwierdzają, że miłosierdzie Boże znajduje odzwierciedlenie w miłosierdziu ludzi, w konkretnych dziełach miłości człowieka.

„Słowo wstępne” do albumu napisał kardynał Christoph Schönborn OP z Wiednia.

Zdjęcia, wykonane przez rzymskiego fotografika Grzegorza Gałązkę, ukazujące m.in. dzisiejszą rzeczywistość świata, doskonale komponują się w teksty papieskie i wspaniale ilustrują tematykę albumu. Po raz kolejny przypominają nam i uobecniają wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II, wielkiego czciciela i nauczyciela Bożego miłosierdzia, orędownika cierpiących i najbiedniejszych.

Żywimy wielką nadzieję, że album „Błogosławieni miłosierni” przyczyni się do rozniecania na nowo „iskry miłosierdzia Bożego” w tych, którzy go będą czytać i oglądać. Niech to orędzie będzie dla nich treścią życia i źródłem nadziei, ponieważ to „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...) Nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem nowej cywilizacji – cywilizacji miłości” (Jan Paweł II, Łagiewniki, 2002 r.).

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format 32 cm x 25 cm
Ilość stron 160
Oprawa twarda

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Chrystoterapia - ks. Dominik Chmielewski SDB
Chrystoterapia - ks. Dominik Chmielewski SDB
22,00 zł 20,90 zł
szt.
Film WYROK NA NIEWINNYCH (płyta DVD)
Film WYROK NA NIEWINNYCH (płyta DVD)
34,90 zł 30,90 zł
szt.
Ewangelia dla dzieci na rok 2022
Ewangelia dla dzieci na rok 2022
29,95 zł 24,50 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl