Byłem Wam Ojcem

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Przez długie lata swego pontyfikatu niósł światu światło Ewangelii i pewność nadziei, i nieustraszoną wiarę, i pokorę zawierzenia, która przez Niego i od Niego biegła przez ludzkie serca ku Bogu miłującemu i miłosiernemu. W chwili bolesnej rozłąki, pod czas pogrzebu na Placu Świętego Piotra, rozległo się głośne wołanie: Santo subito -wyraz wdzięczności, miłości dla zmarłego Papieża, który oddał całego siebie na ofiarną służbę Chrystusowi, Kościołowi i człowiekowi.

Związane z Polską motywy papieskiej posługi utrwala ten piękny album, przygotowany z pietyzmem przez Wydawnictwo Michalineum, wypełniony zdjęciami au­torstwa Pana Grzegorza Gałązki, jednego z tych polskich artystów fotografików, którzy swój talent, pasję, wrażliwość związali z dokumentowaniem, w pięknym artystycznym kształcie, pontyfikatu Jana Pawła II. Jeden jego wątek to pielgrzymki apostolskie do Polski, drugi - rzymskie spotkania z Rodakami. A tytuł albumu: „Byłem Warn Ojcem" lapidarnie wyraża istotę i duchowy wymiar wspólnoty Papieża z Ojczyzną i Rodakami.

Był nam Ojcem od chwili wybrania, kiedy z balkonu Bazyliki św. Piotra mówił o swej Ojczyźnie, „kraju dalekim", a jednocześnie bliskim wiarą i kulturą chrześcijańską. Kiedy w pierwszym Orędziu skierowanym do Polaków prosił nas, abyśmy „zachowali wierność Chrystusowi, Jego Krzyżowi, Kościołowi i Jego Pasterzom".

Był nam Ojcem przez lata swego Pontyfikatu, aż po ostatnie godziny, kiedy odchodził do domu Przedwiecznego Ojca pośród grona Rodaków - Przyjaciół i Współpracowników.

Był nam Ojcem Ojczyzny, królem polskich serc, przewodnikiem na drogach ku dobru i Bogu, zachęcał do wielkości, wierności, świętości i do miłości. Mówił nam, że do wolności wyswobodził nas Chrystus. Wołał: „Nie lękajcie się, wypłyńcie na głębię!" Przestrzegał - słowami utworu Myśląc ojczyzna - że, „Słaby jest lud, jeśli godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać, gdy przyjdzie jego godzina". Przypominał w pamiętnym Apelu Jasnogórskim w 1983 r., że imię Polska „nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje".

Był Ojcem Kościoła. Przybywał do swej polskiej owczarni, przemierzał ojczysty kraj szlakiem kolejnych pielgrzymek, ukazywał światu - poprzez liczne beatyfikacje i kanonizacje Polaków - że jest to ziemia żyzna ewangelicznym plonem świętości, wierności Chrystusowi i Jego Matce.

Był Ojcem polskiej wolności. To On przecież - dziś to zda się prawdą oczywistą - pod­niósł Naród z kolan duchowego marazmu. Pamiętnym bierzmowaniem na krakowskich Błoniach w dniu 10 czerwca 1979 roku tchnął w niego siłę, wolę odmiany losu, wzniecił wicher wolności.

Był nam Ojcem w trudnych latach stanu wojennego – płonęła w papieskim oknie świeca solidarności i padały, słyszane przez cały świat, słowa w obronie skrzywdzonych.

Był nam Ojcem, kiedy rozpoczął się czas niepodległości. Cieszył się z odzyskanej wolności i na jej progu prosił Boga: „Naucz nas być wolnymi".

Był Ojcem polskich rodzin, zatroskanym o ich byt materialny i duchowy rozwój.

Był Ojcem najsłabszych, pokrzywdzonych i bezbronnych.

Był nam Ojcem - powiedzieć może generacja żołnierzy polskiej wolności, o których wiernej służbie pamiętał.

Był nam Ojcem - mówi pokolenie Jana Pawła II, które wzrastało razem z Jego Pontyfikatem, któremu zaszczepiał obowiązek czuwania, entuzjazm, pogodę ducha.

Był nam Ojcem.

Tę prawdę odczytać można na wielu fotografiach tego albumu - promieniujących radością chwil spotkania z Biskupem Rzymu - Janem Pawłem Wielkim - Papieżem-Polakiem, Ojcem.

Niechaj to promieniowanie Twego Ojcostwa, Sługo Boży Janie Pawle II, już stamtąd, z domu Ojca, odnajdujemy w naszym polskim dziś i w dniach, które przyjdą.

Autorowi, wydawcom i tym, którzy ten album będą kontemplować, z serca błogosławię i zapraszam do modlitwy w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

Abp Sławoj Leszek Głódź

Biskup Warszawsko-Praski

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Format B4
Ilość stron 160
Oprawa twarda

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Kadzidło greckie JERUZALEM 50 g
Kadzidło greckie JERUZALEM 50 g
16,90 zł
szt.
Nowenna do św. Ojca Pio
Nowenna do św. Ojca Pio
2,90 zł 2,50 zł
szt.
Rachunek sumienia dla młodzieży
Rachunek sumienia dla młodzieży
3,00 zł
szt.
Jan XXIII. Dobry Papież - ks. Wojciech Kuzioła SSP
Jan XXIII. Dobry Papież - ks. Wojciech Kuzioła SSP
4,50 zł 2,50 zł
szt.
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl