Głębia serca. Cisza, świadomość i kontemplacja w praktyce chrześcijańskiej - Martin Laird OSA

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 32,90 zł 32.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Napisano już wiele książek o chrześcijańskiej praktyce kontemplacji, ta jednak – podobnie jak jej poprzedniczka "W krainę ciszy. Przewodnik po chrześcijańskiej praktyce kontemplacji" – ma w sobie coś szczególnego. Prostota "Głębi serca" uwypukla jedynie siłę jej przesłania i łączy teorię z praktyką w sposób, który pokazuje, że jej autor to autentyczny nauczyciel modlitwy i „doktor duszy”

Wzrok serca zawsze wpatruje się w Boga, bo to właśnie czyni głębia serca.

W każdym z nas znajduje się niezmierzona głębia - miejsce, w którym jesteśmy naprawdę sobą, w którym jesteśmy zjednoczeni z Bogiem. Jest ona w nas niezależnie od rozproszeń, nudy, gonitwy myśli powodujących, że nieraz nie przeczuwamy nawet jej istnienia.

Przeszkody te zatrzymują nas na powierzchni, nie pozwalają się zatrzymać i wyciszyć. Martin Laird, przywołując doświadczenie największych mistrzów modlitwy chrześcijańskiej, pokazuje jednak, że odnaleźć wewnętrzną ciszę - bramę do głębi serca - możemy nie pomimo, ale poprzez te trudności.

Na ścieżce kontemplacji, po której z prawdziwym mistrzostwem oprowadza nas amerykański augustianin, nie chodzi o to, żeby modlitwę sprowadzić do „gimnastyki umysłu”, ale żeby odkryć głębię modlitwy, poszerzając horyzonty umysłu. Każdy, kto przeczyta tę książkę, zobaczy, że nie są to czcze obietnice. Na ścieżkach kontemplacji nie dążymy do tego, aby stać się jednym z Bogiem, tylko aby ową jedność rozpoznać i przyjąć.

Głębia modlitwy jest łaską, a nie osiągnięciem – my jesteśmy jedynie proszeni o „miłosną uważność”. Nauczymy się wtedy, że modlitwa nie dzieje się w głowie, ale w „sercu”, i poczujemy się naprawdę wolni!

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl