Głos Karmelu nr 49 - Styczeń - Luty 2013

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 6,00 zł 6.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Rok wiary, który przeżywamy w Kościele, zaprasza nas, aby na nowo sięgnąć po ważkie tematy, zadać sobie trud refleksji, postawić pytania o własne życie wiary, wreszcie szukać świadków, którzy pomogą nam z nową siłą wyznać Credo.


Postanowiliśmy w tym szczególnym roku przywołać szereg postaci biblijnych, rozpoczynając od samego początku, czyli od Adama i Ewy, poprzez ich synów Kaina i Abla, następnie Noego, patriarchów: Abrahama, Jakuba, a kończąc na tak ważnym dla Karmelu proroku Eliaszu. Będzie zatem bardzo biblijnie i bardzo egzystencjalnie – bo przecież wszystkie wspomniane postacie w swoich zmaganiach, pytaniach, troskach są nam bliskie.

Zapowiada to już obecny numer i „katecheza o stworzeniu”, która – jak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego – „odnosi się do samych podstaw życia ludzkiego i chrześcijańskiego, ponieważ precyzuje odpowiedź wiary chrześcijańskiej na podstawowe pytania, jakie stawiali sobie ludzie wszystkich czasów: «Skąd pochodzimy?», «Dokąd idziemy?», „«Jaki jest nasz początek?» , «Jaki jest nasz cel?», «Skąd pochodzi i dokąd zmierza wszystko, co istnieje?»” (KKK 282).


Na dalszych stronach tego numeru postaramy się ukazać, jaką odpowiedź na powyższe pytania daje nasza wiara. Za ojcem Mariuszem Wójtowiczem krótko można streścić tę odpowiedź słowami zawartymi w tytule artykułu: „stworzeni – stwarzani - aby stwarzać”.


W czasie, w którym wpatrujemy się wszyscy w nowonarodzonego Zbawiciela – Nowego Adama i w Bogarodzicę – Nową Ewę, życzę wszystkim Czytelnikom zachwytu nad godnością, jaką Bóg nas obdarzył, stwarzając „na swój obraz i swoje podobieństwo”!

o. Piotr Hensel OCD
redaktor naczelny

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl