Homilia. Droga do żywego poznania misterium Chrystusa - ks. Stanisław Dyk

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka "Homilia. Droga do żywego poznania misterium Chrystusa", napisana z inspiracji nowego „Dyrektorium Homiletycznego”, dostarcza duszpasterzom praktycznej pomocy ułatwiającej pracę nad homilią. Czytelnik może tu znaleźć wiele przykładów interpretacji źródeł oraz budowania treści homilii.

Treść książki zorganizowana jest wokół najważniejszego celu homilii, jakim jest stworzenie wiernym warunków do osobistego spotkania z Chrystusem, który żyje w słowie Bożym, celebracji liturgicznej i chrześcijańskim życiu. Tym samym odkryta tu zostaje podstawowa metoda przepowiadania homilijnego – jest ono drogą do żywego spotkania z misterium Chrystusa.

Homilia ma pomagać w doświadczeniu obietnicy Pana: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Jeśli duszpasterz wcieli w życie kryteria stawiane homilii przez Kościół, wówczas szybko odkryje, że jest ona bardzo sprawna i naprawdę „działa”. Głoszenie homilii stanie się wtedy okazją do doświadczenia duchowej przyjemności, osobistego wyzwolenia oraz radości płynącej z dzielenia się „skarbem życia i miłości”, jakim jest Ewangelia (EG 265).

Odbiorcy:
- duszpasterze (ułatwia przygotowanie homilii)
- studenci teologii, alumni seminariów duchownych
- osoby chcące odkryć podstawowe cele homilii i jej kontekst liturgiczny
- wszyscy zainteresowani przepowiadaniem słowa Bożego.

Dane techniczne

Autor ks. Stanisław Dyk
Format 145x205 mm
Ilość stron 216
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl